Lukavec se na špici utrhl, má dva body k dobru

Pelhřimovsko – Po pouťovém obědě si dali fotbalisté Lukavce přídavek v podobě sedmi branek do sítě fotbalistů Černovic B.

25.9.2012

Fotbalisté Velké Chyšky sice v zápase s béčkem Budíkova rychle inkasovali, ale odpověděli kanonádou. Nováčka III. třídy nakonec rozstříleli 8:1 a posunuli se na druhou příčku v tabulce. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Start se na špici tabulky III. třídy osamostatnil, na druhou Velkou Chyšku a třetí Hořepník má k dobru dva body.

H. CEREKEV B – PETROVICE 4:2
V Horní Cerekvi bylo k vidění velmi pěkné utkání plné branek. V první půli si domácí vytvořili jednogolový náskok, který pět minut po změně stran pojistil Chadim.

Góly: 19. a 45. L. Chadim, 28. Havel, 50. P. Chadim – 26. Pfau, 34. Dus. Rozhodčí: Šatara. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 3:2. Horní Cerekev B: Průcha – Ošanec, Staněk, Plachý, Zaháňka, Loukota, P. Chadim, Pinkas (78. Duba), Havel, L. Chadim, Suchý, Zelenka (55. Musil). Petrovice: Burza – Kolář, R. Moravec, Kočička, Dus, Pfau, Kameš, Kostka, Kubát (80. Janák), T. Moravec (74. Folejtar), Kopic (55. Příhonský).

ŽIROV B – ŽELIV 1:2
Utkání podprůměrné úrovně nenabídlo mnoho brankových příležitostí. Šťastnějším týmem byli určitě hosté, kteří v poslední minutě využili nedorozumění v obraně domácích a rozhodli utkání ve svůj prospěch.

Góly: 85. Šťastný – 60. Němec, 90. Stibůrek. Rozhodčí: Šefčík. ŽK: 1:0. Diváci: 20. Poločas: 0:0. Žirov B: Haruda – J. Jonáš, Cvrček, Bratrů, Chobotský (68. Brtna), Suchý, Šťastný, Horák (10. Blažek, 78. Krupička), Horký, Doležal, Šanda. Želiv: Thomaier – Cupl, Novák, Němec, Hora, Z. Humeš, Peknik, Stibůrek, Kratochvíl, Brož, J. Humeš.

LUKAVEC – ČERNOVICE B 7:0
Domácí zvládli pouťové utkání na jedničku, od samého začátku byli lepším týmem. Dvacet minut jim stačilo k tomu, aby získali náskok tří branek. Hosté spoléhali jen na protiútoky a standardky, ale jelikož Lukavečtí v první půli pozorně bránili, měl Sviták minimum práce. Po přestávce Štarman zvýšil na 6:0 a domácí ubrali na preciznosti hry. Střelci hráli až příliš na sebe, takže se prosadil už pouze až v samém závěru střídající Wenemoser.

Góly: 12., 20. a 32. V. Pešek, 18. Hanzlík, 38. Šedivý, 52. Štarman, 89. Wenemoser. Rozhodčí: Klubal. ŽK: 1:1. Diváci: 100. Poločas: 5:0. Lukavec: Sviták – Maršík, Slabý, Kott, Šedivý (55. Zamrzla), Štarman, V. Pešek (65. Wenemoser), Prokop, Zeman (80. J. Pešek), Hanzlík, Šimek. Černovice B: Pekař – Mach, Paďourek, Krejčí, Bohuslavický, Tikal, Maštalíř, Jonák, Řezáč, Matoušek, Hrbek.

VELKÁ CHYŠKA – BUDÍKOV 8:1
Hosté nezačali vůbec špatně, ve 4. minutě je po dlouhém autu M. Zeta dostal P. Žáček do vedení. Odpověď Velké Chyšky ale přišla prakticky záhy. Po brejku srovnal Mládek a ve 21. minutě dokonal obrat ve skóre po zaváhání brankáře Žilka. Od té chvíle bylo na hřišti jen jedno mužstvo, přičemž největší rozdíl mezi soupeři byl v pohybu. Jelikož se domácím dařilo i střelecky, zrodil se naprosto jednoznačný výsledek.

Góly: 8. a 37. Mládek, 21. a 48. Žilka, 35. Kuzdas, 44. a 57. Hrubý, 75. Zelenka – 4. Žáček. Rozhodčí: Šenigl. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 5:1. Velká Chyška: Štamberk – Sojka, Rathouzský, Mládek (63. Zelenka), Drs, Mařinec, Kuzdas (72. Křížek), Žilka, Zenáhlík, Hrubý (61. Havlíček), Pučálek. Budíkov B: Dolejší – Vostřejž, Janák, M. Zet, Bleha, Prokop, Novák, Soukup (57. O. Zet), Kučírek, Marousek (69. Havel), Žáček.

MNICH – HORNÍ VES 1:1
V Mnichu se zrodila asi spravedlivá remíza. V nepříliš atraktivním utkání dostal domácí do vedení ve 28. minutě Morávek, ale hosté rychle odpověděli. O deset minut později vyrovnal po trestném kopu dorážející Průcha. Remízu mohl pět minut před koncem odmítnout domácí Bubník, jenže pohrdl penaltou.

Góly: 28. Morávek – 38. Průcha. Rozhodčí: Chmel. ŽK: 1:1. Diváci: 30. Poločas: 1:1. Mnich: Šimeček – Talich, Procházka, Křiváček (46. L. Chaloupek), Bubník, Vaněk, Dufek, Štangl, Morávek, David, Hron. Horní Ves: Zadák – Řepka, Hečska (56. Kubů), Brada, Průcha, Žák (75. Krejčí), Rataj, Vlček, Červený, Prchal, Brada.

NOVÁ CEREKEV – HOŘEPNÍK 0:0
Domácí proti favoritu podali nejlepší podzimní výkon a zaslouženě uhráli bezbrankovou remízu. Výsledek je celkem spravedlivý, šancí bylo v utkání minimum.

Rozhodčí: Šatara. ŽK: 2:1. Diváků: 30. Poločas: 0:0. Nová Cerekev: Vaněček – Šípek, Sochor, Beneš, Pavlík, Sůva, K. Zíka, Maška, D. Zíka, Melichařík, Babčický (46. Pamětický). Hořepník: Trávníček – P. Dlouhý, Beránek, Miskai (86. Mezera), Starka, Petrů, T. Dlouhý, Joneš, Jelínek, Moravec, Zamrzla.

Příští kolo: Černovice B – Hořepník, Želiv – Nová Cerekev, Petrovice – Žirov B, Horní Ves – Horní Cerekev B, Budíkov B – Mnich, Lukavec – Velká Chyška.

25.9.2012 VSTUP DO DISKUSE
Jóga v parku. Ilustrační foto

Zdravý životní styl byl týden mezinárodním tématem

Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

OBRAZEM: Stromky pro nové občánky z Pelhřimova už rostou

Pelhřimov - Během čtvrtečního odpoledne bylo na okraji Pelhřimova velmi živo. V lokalitě za vodojemem, konkrétně naproti rybníku Stráž, se totiž uskutečnil již šestnáctý ročník sázení stromků pro nové občánky.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Od sokolovny zmizel červený golf

Humpolec – Po odcizeném osobním automobilu v hodnotě dvaceti tisíc korun a po pachateli krádeže pátrají od poloviny týdne humpolečtí policisté.

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Pelhřimov – Domov pro seniory v Pelhřimově stanovil nová pravidla pro přijímání osob. Místo v něm získají pouze občané ze spádové oblasti Pelhřimova. Domov má i další plány do budoucna. Chce rozšiřovat kapacitu a získat certifikaci Značka kvality.