Do Blanska tak v sobotu pojedou s trochu lepší náladou. „Proti Bohunicím jsme dobře nehráli, ale získali jsme tři body. To bylo podstatné, mělo by nás to trochu nakopnout," očekává trenér momentálně desátého týmu tabulky Leoš Mitas.

Ten si je vědom toho, že i zápas  proti Blansku bude důležitý pro to, jak se bude pohlížet na podzimní část v podání Pelhřimova. „Pro nás jsou všechny zbylé pozimní zápasy svým způsobem klíčové, potřebujeme body. Platí to i o utkání v Blansku. Naším cílem je bodový zisk," uvedl. Kolik bodů z Blanska by bylo dost, ale odmítl upřesnit. „Nechci říkat, že tam jedeme za každou cenu vyhrát. Uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet," prohlásil Mitas.

Pozitivní zprávou je, že pelhřimovská marodka je takřka prázdná. Středeční trénink vynechal jen Krtek. „Měl lehké zdravotní potíže, snad se dá dohromady," informoval trenér, který by pochopitelně měl rád střelce dvou gólů v posledním zápase v základní sestavě. „I když jeho hra proti Bohunicím nebyla ještě ideální, potvrdil, že je střelcem, což pro nás to nejpodstatnější," ví Mitas.

Pelhřimovský útok hrál v tomto utkání zápase ve složení Krtek – Benda, Liška byl „obětován" na kraj zálohy. „Počítám s tím i pro utkání v Blansku. Petrovi Liškovi se v předešlých zápasech tolik nedařilo, vypadalo to, že potřebuje změnu," vysvětlil přesuny v sestavě Leoš Mitas. Blansko sice není radno podceňovat, ale na druhou stranu tento tým rozhodně nepatří mezi smetánku divizní skupiny D. Po prohře v Napajedlech (2:1) se nachází na jedenácté příčce, nasbíral o bod méně než Pelhřimov.