Kvartet ze špice body nedával

Pelhřimovsko – Favorité svou roli zvládli. Silná čtyřka v 10. kole III. třídy naplno bodovala. Z toho plyne jediné, fotbalisté Lukavce si udrželi na špici tabulky tříbodový náskok.

25.10.2016

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

V. CHYŠKA – VYSKYTNÁ 4:3
V bojovném utkání dvou týmů ze spodních pater tabulky domácí v prvním poločase dvakrát vedli, hosté zásluhou Krejčího a penalty Součka vyrovnávali. Vyskytná doplatila na vyloučení Vondráka, celý druhý poločas hrála v deseti. Domácí zmobilizovali síly a nakonec zásluhou šťastné střely Zamrzly brali všechny body.

Góly: 3. Přitasil, 13. Eremiáš, 73. Rathouský, 75. Zamrzla – 5. Krejčí, 20. Souček, 52. Fíla. Rozhodčí: Přibyl. ŽK: 2:0. ČK: 0:1 (44. Vondrák). Diváci: 35. Poločas: 2:2. Velká Chyška: Mládek – Křížek, Krch, Rathouský, Eremiáš, Malina (25. Lakomý), Přitasil, Havlíček (57. Zelenka), Holeček, Zamrzla, Čekal (61. Houdek). Vyskytná: Bína – Petr Blažek ml., Fíla, Vondrák, Petr Blažek st., Krejčí, Šustr, Valenta, Štangl, Souček, Roubíček.

PETROVICE – N. RYCHNOV B 1:3
Domácím patřil začátek utkání, ale ze svých příležitostí nic nevytěžili. Naopak to byli hosté, kteří zásluhou Chalupy získali ze své první šance vedení. Před přestávkou Novému Rychnovu zařídil dvoubrankový náskok T. Faltýnek. Ve druhém poločase byli hosté lepší a vítězství kontrolovali. Za domácí snížil až v závěru Krejčí.

Góly: 76. Krejčí – 24. Chalupa, 41. a 72. T. Faltýnek. Rozhodčí: Mráček. ŽK: 1:1. Diváci: 40. Poločas: 0:2. Petrovice: Kytka – Dus, Zach, Kočička, Peterka (64. Schmiedl), Kameš, Krejčí, F. Krpálek, Kloc (44. Klofáč), Folejtar (90. V. Krpálek), Koubek (46. Příhoňský). Nový Rychnov B: Císař – J. Faltýnek, Nepraš, Štětka, O. Loskot, Brtnický, Březina, Chalupa, Blažek, T. Faltýnek, Čech.
HUMPOLEC C – HOŘEPNÍK 4:3

Hosté v prvním poločase vedli o dvě branky, domácí se probrali před přestávkou a slepenými góly P. Štěpána a Duby srovnali. Po změně stran už se hrálo za převahy týmu Humpolce, tři body mu zajistil šest minut před koncem Němec.

Góly: 39. Štěpán, 40. a 54. Duba, 84. Němec – 6. Havlín, 31. a 71. M. Jelínek. Rozhodčí: Mráček. ŽK: 0:1. Diváci: 50. Poločas: 2:2. Humpolec C: Decastelo – P. Žáček, Duba (60. Maršík), Marousek, Klofáč, P. Štěpán, Pokorný (80. Hendrych), Horký (46. Jaroš), Onderka, Sávi, Němec. Hořepník: T. Dlouhý – Starka, P. Dlouhý, Zíka, Petrů, T. Jelínek, Moravec, R. Filip, Havlín, M. Jelínek, Severa.

JIŘICE B – H. VES 3:4
Domácí museli začít v deseti, přesto byli do poločasu hostům vyrovnaným soupeřem, možná měli i více šancí. Po přestávce byla aktivnější Horní Ves, zaslouženě rozhodla utkání ve svůj prospěch.

Góly: 3. a 88. Hrůza, 30. Novák – 16. a 25. Dušan Brada, 63. Novotný, 72. L. Červený. Rozhodčí: Hána. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 2:2. Jiřice B: Beránek – Novák, Záviška, Šimek, Hrůza, Jiřík, Hložek, Petřík, Frantál, Horký, Vítek. Horní Ves: Zadák – Průcha, Ištok, Kubů, Daniel Brada, L. Červený, Chrenovský, Dušan Brada, Prokýšek, Novotný, M. Červený.

ŽELIV – SENOŽATY 1:0
Ve vyrovnaném zápase se dařilo především zadním řadám obou týmů. Překonal je jen J. Radil a jeho trefa z 58. minuty měla hodnotu tří bodů.

Gól: 58. J. Radil. Rozhodčí: Matouš. Bez karet. Diváci: 30. Poločas: 0:0. Želiv: Sedlák – Gregor, Šebesta, Hora, Špinar, Z. Humeš, Dolejš, L. Radil, Peknik, J. Radil (88. Bejda), Bloudek (63. Němec). Senožaty: Jankůj – L. Mareš, J. Hazmuka, Mynařík, J. Vlk, Pilát, K. Mareš, J. Mareš, V. Hazmuka, I. Večeřa (77. P. Vlk), Sýs.

LUKAVEC – ČERNOVICE B 5:0
Hosté se snažili hrát jednoduše na dlouhé míče a protiútoky, ale domácí brzy získali vedení zásluhou Luboše Krilla. Lukavci se navíc povedlo poločasovou přestávku orámovat brankami, což o osudu utkání rozhodlo. Ve druhé půli už hostům docházely síly, což se projevilo na rozdílu ve skóre.

Góly: 7. a 70. Luboš Kril, 44. Wenemoser, 46. Slabý (PK), 84. Prokop. Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:0. Diváci: 30. Poločas: 2:0. Lukavec: Ludvík – Lukáš Krill, Mařinec (57. Zamrzla), Prokop, Luboš Krill, Merenus, Kocour, Pouznar, Kotek, Slabý, Wenemoser (46. Hurda). Černovice B: Vošahlík – Bíro, Hůlka, Paďourek, Bohuslavický, Hrnčíř, Jůn (71. Pistulka), Martin Mazanec, L. Pěnka, Hora, Jonák.

Derby mělo jednoznačný charakter

Fotbalistům Pelhřimova se daří, po výhře nad Brnem jsou v tabulce I. ligy na fantastickém třetím místě.

Góly v přesilovkách a skvělá obrana přinesly cennou výhru

Jak odpovídali politici ve vysočinském Deník-Busu

Vysočina - Přinášíme vám vyplněný dotazník politických špiček z Vysočiny. Takto politici odpovídali na naše otázky v Deník-Busu před volbami v pátek 13. října.

Práce na nové silnici finišují

Pelhřimovsko - Řidiči, kteří cestují po nové silnici, která leží mezi Pelhřimovem a Božejovem, už mohou sjíždět ke všem obcím, jenž právě tato silnice ulevila od rušného provozu.

Nebezpečná silnice: Na tahu Jihlava - Havlíčkův Brod se zranilo čtrnáct lidí

Vysočina - Hlavní silniční tah z Havlíčkova Brodu do Jihlavy se stal v pondělí kritickým místem. Během jediného dne tam došlo ke dvěma vážným dopravním nehodám. Zranilo se při nich 14 lidí.

Radek Koten (SPD): Jako jediná strana prosazujeme přímou demokracii

Vysočina /ROZHOVOR/ – Lídrem vysočinské kandidátky SPD (Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura) je v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Radek Koten. „Proč by nás měli lidé volit? Protože my máme odvahu říkat pravdu. Pojmenováváme věci tak, jak jsou. Neschováváme problémy za rádoby korektní slovíčka,“ říká politik z Vojnova Městce na Žďársku.