Konání jubilejního ročníku přitom bylo v ohrožení. „Když jsme začali někdy v únoru oslovovat kluby s nabídkou, měly problém s naším tradičním termínem,“ vysvětluje předseda TJ Spartak Počátky Petr Král. „Soutěže začínají dříve a náš termín už pomalu kolidoval s generálkami na ligu. Museli jsme proto pohár odehrát zhruba o čtrnáct dnů dříve.“

Do Počátek se sjely celky druhé ligy. K Vlašimi, Chrudimi i Žižkovu se přidalo Táborsko, které na jaře spadlo do ČFL. „Turnaj měl vysokou kvalitu,“ těšilo Krále.

Semifinálové duely se hrály 2x30 minut, o umístění po dohodě klubů 2x35 minut. „Počasí se vydařilo. Bylo krásné slunečné počasí, přitom nebylo takové velké vedro, jako v týdnu,“ pochvaloval si Král.

Kvalitě turnaje prospěla i zbrusu nová hrací plocha. „Hřiště bylo po kompletní rekonstrukci, měsíc a půl se na něm nehrálo,“ podotkl Král.

S výjimkou jednoho semifinálového duelu, ve kterém Žižkov přejel Táborsko, se na pažitu odehrály líté bitvy. Chrudim si postup do finále vydřela zlepšeným druhým poločasem, v souboji o třetí místo se zase strhla nefalšovaná přestřelka, ve které se oba protivníci vystřídali ve vedení. „To byl asi nejlepší zápas,“ domnívá se Král.

Finále bylo na góly nejchudší, jedinou branku vstřelili chrudimští fotbalisté, kteří tak turnaj ovládli.

A bude i ročník s pořadovým číslem šedesát šest? „Po turnaji jsme například seděli se zástupci Žižkova, kteří si zdejší úroveň pochvalovali. To vždycky potěší. Rádi bychom proto uspořádali v podobném složení a termínu na začátku prázdnin pohár i příští rok,“ uzavřel ohlédnutí za Křišťálovým pohárem Petr Král.

KŘIŠŤÁLOVÝ POHÁR

Semifinále

Vlašim – Chrudim 1:2 (1:0), Diamé – Vašulín 2

Žižkov – Táborsko 3:0 (1:0), Výborný (PK), Hejný, Kulhavý

O 3. místo

Vlašim – Táborsko 5:3 (2:1), Fotr 3 (dvě z PK), Kadlec, Salihagič – Ahinga, Navrátil, Kučera

Finále

Chrudim – Žižkov 1:0 (0:0), Hynek