JAROMĚŘICE – V. MEZIŘÍČÍ B
SO 16.30, r. Stehlík
Tomáš Novotný, trenér Jaroměřic: Doufám, že necháme zapomenout na debakl z Pelhřimova. Byl bych rád, kdybychom navázali na zlepšené domácí výkony. Těžko říci, zda bude soupeř posílen o kluky z áčka. My snad budeme mít k dispozici více hráčů, kteří byli v minulém zápase mimo.

Petr Munduch, trenér V. Meziříčí B: Po minulém výsledku, kdy jsme proti Ledči podali výborný výkon, chceme potvrdit naši stoupající výkonnost. Jaroměřice mají jednu z posledních možností, jak ještě zabojovat o záchranu. Nechceme soupeře podcenit, jedeme tam neprohrát.

Předpokládané absence – Jaroměřice: Bula (zranění), Hambálek (pracovní povinnosti). Velké Meziříčí B: Halámek (pracovní povinnosti), Krčál (zranění), J. Pokorný (studijní povinnosti).

KOŠETICE – PELHŘIMOV
SO 16.30, r. Terber
Miloslav Vejsada, jednatel Košetic: Na zápas se moc těšíme. Je to historická událost. V Košeticích jsme nikdy Pelhřimov v zápase o body nehostili. Má být hezky, čekáme velkou diváckou návštěvu, chystají se k nám i fanoušci Pelhřimova. Soupeř je ve formě, ale nám se začalo také dařit, takže věřím, že alespoň bod získáme.

Pavel Regásek, trenér Pelhřimova: Na zápas se těšíme, je to pro nás další derby. V Košeticích jsem nikdy nebyl, ale prý je tam výborná divácká kulisa, což by fotbalu mělo pomoci. Na výlet tam rozhodně nejedeme, pokusíme se uhrát nějaký ten bod. Hřiště je sice malé, ale uspěli jsme na podobném v Janovicích. Musíme se snažit o nátlakovou agresivní hru.

Předpokládané absence – Košetice: Zelenka (dlouhodobé zranění). Pelhřimov: Dvořák (zranění).

LEDEČ N: S. – BYSTŘICE N. P.
NE 16.30, r. Dvořák
Zdeněk Jungvirt, trenér Ledče: Bude to těžký zápas s týmem, který bojuje o postup. Máme sice nějaké absence, ale chceme se soustředit na to, abychom uhráli co nejlepší výsledek a hlavně abychom dokázali dát góly z šancí, co si vytvoříme. Jsme si po třech porážkách vědomi chyb, které nás stály lepší výsledky, ale nálada je bojovná.

Oldřich Veselý, trenér Bystřice: Bude to obtížný zápas, Ledči se poslední dobou výsledkově nedařilo, bude se asi už chtít zvednout. My tam ale jedeme s jasným cílem zvítězit a navázat na poslední dobré výsledky, byť před týdnem jsme proti Humpolci po dobrém výkonu jen remizovali.

Předpokládané absence – Ledeč: Turek, J. Petřík (zranění), J. Gramer (karetní trest). Bystřice: Prášil, M. Svoboda (oba pracovní povinnosti).

HUMPOLEC – CHOTĚBOŘ
NE 16.30, r. Voneš
Ján Kubík, trenér Humpolce: Chotěboř známe dobře, bude hrát zezadu, čekat na naše chyby. To umí skvěle. Její hráči jsou schopní dobře plnit taktické pokyny, jsou poctiví, důslední. Proto to pro nás bude těžké utkání, zejména v koncovce bude obtížné se prosadit.

Josef Soural, trenér Chotěboře: Chtěli bychom samozřejmě vyhrát a překazit Humpolci domácí neporazitelnost. Mám takové výzvy docela rád. Čekám jeden z těch nejtěžších zápasů. Humpolec je teď v pohodě, ale blíží se konec sezony. Uvidíme, jak to zvládne hlavně psychicky, protože fotbalově se mu daří.

Zkusíme mu to znepříjemnit a hlavně nedostat branku. Humpolec je velkým favoritem, ale nejedeme tam s poraženeckou náladou.
Předpokládané absence – Humpolec: nikdo. Chotěboř: R. Odvářka (dlouhodobé zranění).

KOUTY – SAPELI POLNÁ
NE 16.30, r. Müller
Richard Chylík, trenér Koutů: Zavítá k nám jeden z nejsilnějších soupeřů, bude to pro nás těžké utkání. Chceme podat kvalitní výkon, uhrát dobrý výsledek. Uvidíme, jak to dopadne.

Jiří Babínek, trenér Sapeli Polná: Kouty hrají na jaře v pohodě, nemusí být nervózní a je vidět, že jim to prospívá. Nějaké ty body získaly a do zápasu půjdou bez bázně a hany. Kluci se znají mezi sebou, tak čekám, že se budou chtít s našimi vyhecovat. Je otázka, jestli v tom zdecimovaném stavu budeme schopní něco uhrát.

Předpokládané absence – Kouty: Parma, Coufal (oba zranění). Sapeli Polná: Varhaník a Mašek (oba zranění), Matějíček (práce), Szabó (disciplinární trest).

NOVÁ VES – PŘIBYSLAV
NE 16.30, r. Pojezný
Radek Šikola, trenér Nové Vsi: Poslední dobou se na nás projevují četné absence a zranění, herně to teď není ono. Před vlastními fanoušky chceme naplno bodovat, ale bude záležet na tom, v jaké vlastně nastoupíme základní sestavě.

František Polák, trenér Přibyslavi: Nevím, co čekat. Musíme hrát zodpovědně, disciplinovaně. K utkání přistoupit malinko jinak. Všechno musíme radikálně změnit. Soupeř hraje doma, určitě se bude tlačit dopředu.

Předpokládané absence – Nová Ves: T. Novotný II (dlouhodobé zranění), F. Nečas, O. Starý, O. Šandera (všichni zranění). Přibyslav: Flekal, Bačkovský, Adamec (zranění), Votava (pracovních povinnosti).

OKŘÍŠKY – SPEŘICE
NE 16.30, r. Fotr
Gustav Cabúk, trenér Okříšek: Chceme napravit nepovedené minulé utkání a proti Speřicím naplno bodovat. Sestava se nezmění a absence zůstávají, jen musíme kromě nasazení zlepšit zejména útočnou činnost a prosadit se také v koncovce.

Jiří Holenda, trenér Speřic: Okříšky jsou pro nás novým soupeřem, nikdy jsme tam nehráli. Na zápas se těšíme, ale čekáme těžký boj. Soupeř má skvěle zvládnuté standardní situace, má rychlý přechod do útoku ze zabezpečené obrany. My se s tím budeme snažit popasovat rychlostí a dravostí, což se nám osvědčilo v zápase proti Sapeli.

Předpokládané absence – Okříšky: Široký, Molák, Večeřa (všichni zranění), Voda, Bastl, Z. Ryšavý (všichni dlouhodobé zranění). Speřice: Kovář, Martin Pohan st. (zranění).