Ne však o post předsedy Krajského fotbalového svazu Vysočina. Na kandidátce nakonec zbylo jen jedno jméno – Miroslav Vrzáček. Ten svazu šéfuje právě v tomto končícím období. Původně avizoval, že už kandidovat nebude, nakonec však změnil názor.

„Cítil jsem podporu jednotlivých okresních svazů i klubů: Za poslední čtyři roky jsem získal řadu zkušeností ve výkonném výboru, které bych rád zužitkoval ve prospěch fotbalu na Vysočině,“ zdůvodňuje pohnutky kandidatury Vrzáček a dodává: „Jedná se však o mé poslední funkční období.“

Do kandidatury vstupuje s dvěma základními cíli. „Byl bych rád, aby se kraj zviditelnil a naše týmy hrály důstojnou roli ve vyšších soutěžích. Vím, že je to na prvním místě dané ekonomikou, ale my bychom rádi minimalizovali ostatní problémy týmů, které postoupí z přeboru do divize. Zkrátka aby nedoplatily na nedostatek zkušeností a nepadaly zpátky po ročním působení do přeboru.“

Druhý úkol se zdá ještě těžší. „Zastavit pokles týmů v žákovských soutěžích, a to zejména v prvních třídách. Chceme diskutovat s kluby, jaký model by byl pro ně přínosem,“ tvrdí Vrzáček.

Podle kuloárních informací chtěl kandidovat i dosavadní předseda Odvolací a revizní komise KFS Ivan Štancl. Zjistil však, že by neměl dostatek preferencí a kandidaturu, jejíž uzávěrka vypršela 30. dubna, nakonec nepodal. Spokojil se tak s cílem obhajoby své dosavadní funkce.

Na programu je však kromě předsedy KFS Vysočina i volba celého výkonného výboru. Ten má devět členů. Čtyři z nich jsou za komoru okresních svazů, čtyři za komoru klubů.

Ani tady se nějak velké drama nečeká, byť volba proběhne tajně. Pouze v komoře klubů je na čtyři místa pět čekatelů. „Kandidáti mají podporu klubů, zejména ti, co už v minulém období ve výboru byli,“ říká Josef Sojka, který kandiduje za komoru okresů.


Miroslav Vrzáček

„Myslím, že to budou klidné volby. Co mám zprávy, tak v jiných krajích, třeba v jižních, západních a středních Čechách, budou volby daleko rušnější,“ dodává Sojka.

Kromě výkonného výboru bude ještě zvolena nově odvolací a revizní komise. Volby se uskuteční v pátek od 9.00 v Horní Cerekvi v hotelu Rustikal.

---------------

VOLBY KFS – Kdo a co se v pátek volí

Předseda KFS Vysočina: Kandidát je jediný, současný předseda Miroslav Vrzáček. Z padesáti hlasů obou komor potřebuje získat nadpoloviční většinu, tzn. 26. Volí se veřejně

Výkonný výbor KFS – komora svazů: Volí se čtyři členové, je i stejný počet kandidátů. Ke zvolení potřebují získat nadpoloviční většinu z hlasů komory, to je 13. Každý okresní svaz má pět mandátů, hlasuje se tajně.

Výkonný výbor – komora klubů: I do této komory budou zvoleni čtyři členové, kandidátů je pět. Ke zvolení potřebují v tajném hlasování opět nadpoloviční většinu, to je 13. Hlasovací právo má 9 nejúspěšnějších klubů z krajského přeboru loňské sezony (Ždírec n. D., Hartvíkovice, Bystřice n. P., Pelhřimov, Polná, Humpolec, Borovina, Janovice, Okříšky), 4 nejlepší z I. A třídy skupiny A (Světlá n. S., Herálec, Přibyslav, Ledeč n. S.), a skupiny B (Jaroměřice n. R., Nová Ves u Nového Města na Moravě, Rantířov, Velké Meziříčí) a 4 nejlepší z I. B třídy skupiny A (Štoky, Dlouhá Ves, Lípa, Čejov) a skupiny B (Budišov, Křižanov, Rapotice, Měřín).

Odvolací a revizní komise KFS: Tajně se volí pět členů, kteří potřebují získat nadpoloviční většinu, to je 26 hlasů.