„Možná to bude alibistické, ale o divizi zatím nemluvíme. Nechceme tam za každou cenu. Jaro ukáže, zda na vyšší soutěž máme," prohlásil hodně opatrně předseda FK Humpolec Milan Kopic.

Ten ale má důvod k maximální spokojenosti. „Snad ještě více než samotné umístění mě těší předváděná hra. Tým hlavně v domácích utkáních hrál velmi útočně, padalo hodně branek, což se muselo divákům líbit," je přesvědčen.

V Humpolci se vytvořila silná útočná dvojice. Důrazného  zakončovatele Pikla doplňuje zkušený a stále ještě rychlonohý Čihák. Když se k tomu přidalo ofenzivní naladění krajních záložníků Paťhy a Tomoviče, soupeři  většinou v obraně nevěděli, kam dřív skočit. Výsledkem bylo 36 gólů. „Útok máme opravdu silný. Jsem ale rád, že si tým poradil i s těžkou situací v závěru podzimu. To byl zraněný Tomovič a kvůli karetnímu trestu stál Čihák," připomenul Kopic vítězství nad Pacoem v poměru 3:0.

Sympatické na podzimní půlmistru je to, že k vavřínům dokráčel prakticky výhradně za pomoci svých odchovanců. „Nemáme takový rozpočet, abychom mohli hromadně nakupovat hráče. Pro nás je jediná cesta si fotbalisty vychovávat, proto jsem rád, že se nám to daří a že se letos starší dorost pohybuje na předních místech divize," libuje si předseda klubu.

Milan Kopic ale hlavu v oblacích nenosí. Moc dobře ví, že uhrát první místo v přeboru Vysočiny před pěti lety a nyní má trochu jinou váhu. „Naše umístění nepřeceňuji. Když se podíváte na divizi, tak už je tam takřka polovina týmů z Vysočiny a dlouho odsud nikdo nespadl. Konkurence je tak v krajském přeboru přece jen menší," přiznal.