Z loňského a podle podzimních výsledků i úspěšného kádru je to jediný úbytek. Ale velmi citelný. Naniáš organizoval obranu, platný byl i při útočných standardních situacích. Když bylo potřeba, uměl i přitvrdit. „Končí z časových důvodů. Nestíhá hlavně pracovně,“ vysvětlil kouč.

Pro něj už období hledání náhrady začalo. „Nějaké varianty už jsme vyzkoušeli v červnových přípravných zápasech,“ přiznal. Na stoperu se v nich objevil Kostroun, který v minulosti zastával roli štítového záložníka. S postem ve středu obrany má ale také zkušenosti.

Tři přípravná utkání před startem krajského přeboru sehrají fotbalisté Speřic.
Speřice získaly posilu z divize, musí ale řešit post brankáře. Odešel Žáček

Další variantou může být využití někoho z nastupující generace. Regásek i v tomto směru v prvním přípravném bloku dost naznačil. V posledním zápase proti béčku Vlašimi ve stoperské dvojici s Kostrounem hrál bývalý dorostenec Šimon.

Pelhřimov do hlavní fáze přípravy na novou sezonu v krajském přeboru vstoupí v úterý, ale hráči už se scházejí. „Od začátku měsíce jsme absolvovali dva krátké kondiční bloky. Nebyli jsme ale kompletní, kluci si ještě vybírají dovolené,“ informoval trenér.

Prvním herním testem bude Perleťový pohár, který se v Žirovnici hraje příští sobotu. Následovat budou zápas se Spartou Brno a v generálce Pelhřimov prověří divizní Ždírec nad Doubravou.