A hlasy z řad zástupců oddílu před startem nové sezony to jen potvrzují. III. třída nebude mít favorita, klubům scházejí ambice, nikdo se za postupem nepožene. Věty o budování omlazených mužstev se staly šlágrem.

Po jedné sezoně v Poutník lize se do své tradiční soutěže vrací Velká Chyška. A rok mezi okresní smetánkou Strážišti otevřel oči. „Skončili někteří starší hráči, z pacovského dorostu k nám přišli Malina a Zamrzla. Tým musí dostat čas, chceme hrát fotbal pro diváky. Postup rozhodně není naším cílem," předeslal trenér Jiří Zamrzla.

Loni druhý Budíkov B spíše oslabil. Navíc už na jaře byl znát pokles výkonnosti. I proto rezerva Rovnosti na nabídku jít o patro výše nekývla. „Nevyužili jsme toho, protože nám bylo jasné, že za nastalé situace by to pro nás bylo v okresním přeboru hodně těžké," vysvětlil organizační pracovník Rovnosti Martin Soukup. Rezerva Budíkova se musí se vyrovnat s koncem aktivní činnosti dlouholetých tahounů Marouska a Zástěry.

S minimálními personálními změnami vstoupí do další sezony Lukavec. Z jeho kádru ubyli dva hráči. Hanzlík a pak Štarman, který se vrátil do Velké Chyšky. „Chceme pokračovat v budování týmu. Ve větší míře do něj zapojíme hráče z dorostu a postupem času se chceme přibližovat špici soutěže," informoval trenér Lukavce Jiří Charvát a dovysvětlil, že rychlý postup mezi okresní smetánku není na pořadu dne: „Pořád ještě na to nemáme tým. Hlavně musíme vyřešit post brankáře. Tam máme potíže. Vypomáhá nám na něm David Ludvík, který v minulosti hrál stopera, ale už je to také čtyřicátník."

Omlazování pokračuje i v Senožatech. „Z kádru nikdo neodešel, zůstali všichni včetně těch starších hráčů. Mužstvo jsme doplnili o dva dorostence. Naším cílem je hrát ve středu tabulky a postupně mužstvo omlazovat," shrnul priority Sokola organizační pracovník a dlouholetý hráč Ladislav Mareš.

Také ve Vyskytné postupové plány nespřádají. „Mužstvo zůstalo prakticky stejné jako v loňské sezoně, naším cílem je hrát v prostředku tabulky," uvedl člen výboru TJ Sokol David Krejčí.