Ačkoliv po většinu zápasu nebyli horším týmem, odcházeli ze hřiště posledního celku tabulky poraženi drtivým výsledkem 5:1.

„Určitě jsme si to představovali jinak, výsledek je katastrofální a pro nás hodně krutý. Většinu zápasu jsme byli lepším týmem, ale totálně jsme selhali v zakončení, navíc soupeři se povedlo z minima vytěžit maximum," žehral na nepřízeň osudu trenér Žirovnice Leoš Mitas.

Jeho tým přitom nezačal špatně. Z převahy v prvním poločase vytěžil vedení, tři minuty před přestávkou se po samostatné akci prosadil T. Houška. Jenže hosté poslední okamžiky první půle sehráli až neskutečně bezstarostně a Kodys je za to potrestal vyrovnáním. „To byla hrubá chyba. Inkasovali jsme po zbytečné standardce, měli jsme si to pohlídat," zlobil se Mitas na své svěřence.

Prohra lepšího

Druhá půle byla vítězstvím fotbalové jednoduchosti nad krásou a naprostou střeleckou neproduktivitou. V 51. minutě otočil skóre Krejčí a při zoufalém náporu Žirovnice v posledních deseti minutách skórovala Třešť ještě třikrát.

Hosté ztratili body v zápase, který měli nebo alespoň mohli vyhrát. Otázkou je, jaký účinek bude mít na tým způsob porážky. Trenér Leoš Mitas ví, že teď je potřeba vyburcovat mužstvo k maximální bojovnosti a vzít si z „facky" to nejlepší: „Musíme se odpíchnout od hry, kterou jsme předvedli. Náš výkon s výjimkou zakončení nebyl v žádném případě špatný. Chce to nemít hlavy dole a výsledek se určitě dostaví. Pokud teď zvládneme domácí utkání proti Jaroměřicím, budeme zase zpátky. Musíme se dívat dopředu," prohlásil.