No znemožnil. Trenér Josef Hadrava takové hodnocení odmítl. Vítězství Kamenice nad Lipou podle jeho slov tak jednoznačné nebylo. „Nebylo to tak, jak by se mohlo zdát podle výsledku. Po chybě jsme prohrávali. Důležité bylo, že se nám to povedlo do přestávky otočit,“ označil klíčový moment už jednoznačné bitvy po změně stran.

Také kouč Světlé nad Sázavou viděl nedostatky. „S výsledkem jsem spokojený, herně jsme tam měli ještě rezervy. Měli jsme kombinovat rychleji. Dobře připravené hřiště se k tomu nabízelo,“ uvedl Tomáš Frejlach.

Z jedné věci ale musel mít radost. Probudil se mu střelec. Třikrát udeřil Josef Štros. Kanonýr, který se v přípravných zápasech netrefil ani jednou. „Byl hodně důrazný před brankou. Dal takové ty své góly,“ popisoval.

Kanonádu Štrose přivolal manažer Miloš Malina. „Když jsme jeli na zápas, tak jsem mu říkal, dneska ten gól dáš. Že dá tři, to jsem si nemyslel. Po zápase tam klukům kupoval pití a říkal, to máme manažera,“ smál se pochválený funkcionář.

Kamenice nad Lipou střelce neprobudila, ta už ho měla probuzeného. Martin Dvořák před týdnem slavil hattrick, tentokrát stihl čtyři góly. Navíc během jedenácti minut. Štoky dorazil, skóre posunul ze stavu 5:1 na konečných 9:1. „Martin je střelec, umí dávat góly. I když v prvním poločase tam něco zahodil a trefil tyč,“ všiml si Josef Hadrava.

Zároveň odmítl, že by Slovan hrál jen na Dvořáka. „Máme dva kvalitní útočníky. Tomáš Filípek dal dva góly a pak jsem ho vystřídal,“ připomenul kouč Kamenice nad Lipou.