V I. A třídě už začali s tréninkem hráči kamenického Slovanu, za pár dnů přípravu odstartují Speřice i juniorka Pelhřimova.

Pravděpodobně přes čtyři přípravné zápasy povede cesta fotbalistů Speřic k mistrovským bojům na jaře. Svěřenci trenéra Pavla Žatečky změří síly s Žirovnicí, Kožlím, Tisem a Leštinou, přičemž první utkání je plánováno na 23. února. „Všechny přípravné zápasy odehrajeme na umělé trávě v Humpolci, přičemž jejich počet ještě nemusí být definitivní. Byl bych rád, kdyby se nám povedlo sehnat ještě nějakého soupeře, abychom herní přípravu odstartovali ještě o týden dříve," přeje si trenér Dálnice.

Starousedlík v I. A třídě se bude připravovat klasickým způsobem, když hlavní zátěž čeká na hráče o víkendech. To jsou výběhy do terénu, páteční podvečery stráví tým na malém hřišti s umělou trávou v Jiřicích. Jako doplněk poslouží středeční příprava v hale v Humpolci. „Je to už zaběhnutý model přípravy. Možná by to chtělo změnu, ale vycházíme z našich možností a časových možností hráčů. V jednání je krátké třídenní víkendové soustředění," upřesnil Žatečka.

Zatím žádné posily

Počátek zimy velké změny v kádru nepřinesl. Jisté je jen to, že na jaře už nebude červenočerný dres oblékat útočník Lukáš Kavka. Není divu, že klub o prodloužení hostování nehodlá usilovat, hráč si na podzim místo v základní sestavě nezískal. Hostování skončila i humpoleckým Václavu Alenkovi a Davidu Holoubkovi a v jejich případě má klub zájem na další spolupráci. „Budou se připravovat s námi, přičemž jednání s mateřským klubem nás teprve čekají. Humpolec ale jedná vždy velmi korektně, s jeho funkcionáři je řeč, takže věřím, že se i tentokrát domluvíme," doufá kouč Speřic.

Podobný model přípravy čeká na hráče pelhřimovského béčka, kteří se poprvé sejdou 15. ledna. „Chtěl bych, aby kluci byli v zápřahu třikrát týdně, takže máme naplánovanou tělocvičnu, výběhy v terénu a umělou trávu," informoval kouč Vladimír Kocourek, ale moc sdobře ví, že u některých hráčů je tento objem zcela nerealizovatelný: „Studující či dojíždějící uvidím tak jednou týdně, proto dostanou individuální plán," dovysvětlil.

Pelhřimovská juniorka se bude připravovat výhradně v domácím prostředí, cestovat by neměla ani k přípravným zápasům. „V plánu jich máme pět, ale soupeře hledáme," přiznal počáteční stav přípravy Vladimír Kocourek.

Na úvod do haly

Pokud jsou termíny přípravy v Pelhřimově v mlze, v Kamenici nad Lipou už jízdní řád znají do nejmenšího detailu. Tým pod vedením trenéra Vlatislava Machoně už ji ostatně začal. V pátek se hráči sešli k tréninku v tělocvičně. „Máme v plánu tři tréninky týdně. V úterý a v pátek budeme chodit do haly, na sobotu jsou plánované výběhy do terénu," informoval kouč úspěšného nováčka I. A třídy.

Také herní přípravu začne Kamenice v teple, 13. ledna se představí na Rumovém poháru v Jindřichově Hradci. Od počátku února už má tým v itineráři přátelské zápasy. V Horním Ždáru hraje proti J. Hradci a stejně jako loni budou následovat zápasy turnaje ve Staré Hlíně. Tam Slovan narazí  na Mladé, Starou Hlínu a Ševětín. Bezpochyby zpestřením bude duel s divizními Tasovicemi, které budou na soustředění v Nové Včelnici. „My máme v plánu čtyřdenní soustředění v domácím prostředí v polovině března. Pak už budou následovat jen přípravné zápasy proti Horní Cerekvi a Nové Bystřici," prohlásil Machoň.

Ten by měl mít k dispozici prakticky kompletní kádr, do něhož se po půlroční pauze vrátí ze zahraniční pracovní štace špílmachr Petr Zahradník. Dále Kamenice získala souhlas k testování jindřichohradeckého Houšky.