Kamenice ztratila dvougólový náskok, potopily ji hrubky

Kamenice nad Lipou – Postupové cíle fotbalistů Kamenice nad Lipou dostaly hned v prvním zápase jara povážlivou trhlinu. Slovan remizoval na hřišti předposledního Dobronína 2:2.

31.3.2015

Remíza fotbalistů Kamenice nad Lipou v Dobroníně s plány pro jaro moc nekoresponduje. Foto: Deník/Kamil Vaněk

„Pro nás to je jednoznačně ztráta, zvláště v tom kontextu, že jsme v poločase vedli o dva góly," netajil se zklamáním Radek Bouchal, trenér třetího týmu tabulky A skupiny I. A třídy.

Kamenici v prvním poločase dostal do vedení ostrostřelec Dvořák, chvíli před přestávkou přidal druhý gól Hadač. Po návratu z kabin ale došlo razantní změně scénáře, do černého už mířili jen domácí. „Dobronín nás ničím nepřekvapil, spoléhal na nakopávané míče za obranu," pokrčil rameny Bouchal, který spatřuje kámen úrazu ve výkonu svého mužstva: „Když to řeknu lidově, tak jsme se po přestávce z toho podělali. Hráči chtěli výsledek udržet a dopouštěli se hrubých chyb. Za chyby jednotlivců jsme zaplatili góly," dodal.

Jaro je dlouhé

Že není hra Slovanu bez kazů, to je známá věc. Na nedostatky při bránění si trenér stěžoval už po vítězné generálce v Pacově. „Bohužel jsme se z toho nedokázali poučit. Jeden gól byl brankáře, druhý stopera. Budu to muset vyhodnotit a zamyslet se nad tím, zda neudělat změny v sestavě," uvažoval nahlas Radek Bouchal. Ten i přes prohru nehodlá z cílů pro jaro ustoupit ani o píď. „Máme před sebou ještě celé jaro, nic se neděje. Navíc prohrály i Speřice," připomenul klopýtnutí podzimního lídra tabulky .

31.3.2015 VSTUP DO DISKUSE

Příběh prvovoličky.
5

Kateřina Ješetová zažila své volební poprvé

Naplno šestadvacetiletý Petr Marek pracuje na Biofarmě Marek Častonín teprve dva roky, ale pomáhal tady už od puberty. Jeho tatínek začal s ekologickým zemědělstvím na konci devadesátých let minulého století.
9

Na biofarmě se musejí dobře střídat plodiny a více nad tím přemýšlet

U malých voličů z Olešné vyhrály ovocné knedlíky

Olešná – Předtím, než se ve volební místnosti v Olešné usadila oficiální volební komise, za plentu a k urně se opět vrhli tamní školáci. Děti z prvního stupně základní školy letos volily své neoblíbenější jídlo.

Do Putimova zašli volit dva Markové Šalandové

Putimov – Zajímavá dvojice s voličskými průkazy zavítala do volební místnosti v Putimově u Pelhřimova.

Volební komise se ve Včelničce baví také háčkováním

Včelnička - Když se do volební místnosti ve Včelničce na Pelhřimovsku voliči zrovna nehrnou, členové komise se baví po svém.

Na nesprávném místě: Ze základní školy poslali voliče do kulturního domu

Kamenice nad Lipou – Stále rušno mají dnes ve volební místnosti v Kamenici nad Lipou. První, kdo svůj hlas do urny ve volební místnosti na tamní základní škole vhodil, byl člen komise Ján Lettrich.