„Pro nás je to velmi cenný výsledek, protože to bylo těžké utkání," přiznal kouč v předešlé sezoně třetího týmu tabulky Vlastislav Machoň.

Úvod zápasu patřil domácím, ačkoliv hráli do kopce. „Měli dvě šance a i když to nebyly vyložené tutovky, mohli jít do vedení," potvrdil kamenický stratég. Pak se ale karta otočila. Dvořák z brejku poslal Slovan do vedení a nemuselo zůstat jen u jednoho gólu. „V prvním poločase jsme měli hned několik šancí, ovšem trestuhodně jsme je nevyužili a zápas si zkomplikovali," uvedl Machoň.

Jeho tým ve druhém dějství horko těžko vítězství uhájil. Šance měly obě strany. „Optickou převahu měli domácí, ale to bylo dáno tím, že všechny míče nakopávali do šestnáctky. Dobrou práci odvedli naši stopeři Novák a Strašík, ale odražené míče jsme neměli, proto byl soupeř často ve hře," všiml si trenér zelenobílých.

Ten se zlobil na ofenzivní hráče. „Ve druhém poločase šli Dvořák a Hadač dvakrát sami na brankáře, gól však nedali. Nakonec jsme to nepotřebovali, ale kdybychom dali druhý gól, mohli jsme odpor domácích otupit," je přesvědčen.

Kamenici čeká ve druhém kole nevyzpytatelný Dobronín. Ten se sice v minulé sezoně držel v dolních patrech tabulky, ale do nového ročníku vstoupil impozantní výhrou 7:1 nad Třeští. „Tenhle výsledek mě vyloženě překvapil. Nevím, co mám od tohoto soupeře čekat, navíc budu postrádat Míku, který si obnovil zranění kolena," sdělil nepříjemnou zprávu Vlastislav Machoň.