Kamenice nad Lipou obrala lídra o bod

Pelhřimovsko – Opět žádná sláva. Pelhřimovsko letos v I. A třídě tápe.

10.9.2012

Fotbalisté Kamenice nad Lipou hráli s Herálcem 1:1. Vzhledem k tomu, že ještě na jaře dělila týmy dvě patra soutěží, je pro Slovan výsledek úspěchem. Foto: Deník/Kamil Vaněk

Na bodový zisk dosáhli jen fotbalisté Kamenice nad Lipou, kteří doma remizovali s Herálcem. Týmy Pelhřimova B a Speřic na hřištích soupeřů prohrály.

KAMENICE N. L. – HERÁLEC 1:1
Tvrdé, rychlé utkání přineslo pěkné fotbalové momenty před oběma brankami. Hosté mohli jít do vedení už v 17. minutě, ale Filipského střelu z trestného kopu zastavilo břevno. Po půlhodině mohl na druhé straně udeřit M. Strašík, ale na přihrávku Spěváčka v dobré pozici nedosáhl. Radovali se tak Herálečtí, když Hrala dostal míč do vápna a umístěnou střelou nedal Kosovi šanci na úspěšný zákrok. Po přestávce se do útoku tlačili hlavně domácí. Hadač svůj průnik do vápna nedokázal zakončit, v 65. minutě chyběl M. Strašíkovi krok k zakončení, takže se skóre měnilo až jedenáct minut před koncem. Po rohovém kopu se prosadil hlavičkující J. Strašík. Remíza je spravedlivým výsledkem.

Góly: 79. J. Strašík – 38. Hrala. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 0:2. Diváci: 120. Poločas: 0:1. Kamenice nad Lipou: Kos – D. Pelc, Novák, Spěváček (74. Zdeněk), Míka, Šuranský (65. J. Strašík), Melzoch, M. Strašík, R. Pelc, Dvořák, Hadač.

ŠTOKY – SPEŘICE 2:1
Speřice přijely s taktikou nakopávaných míčů a ta jim hned ve 4. minutě vyšla. To se ze skrumáže před Uhlířem trefil Štěpán. Od úvodní branky se pak hrál fotbal nevalné úrovně. Domácí se dočkali vyrovnání až pět minut před poločasem, kdy se z podobné situace jako soupeř trefil A. Dáňa. Po změně stran domácí hned po pěti minutách otočili skóre. To se po rohu Žíly prosadil po několika tečích opět A. Dáňa. Potvrdit vítězství mohly Štoky pár minut před koncem, jenže Kubík ani M. Dáňa se neprosadili. Na druhé straně byl blízko k vyrovnání Štěpán, jenže toho vychytal Uhlíř. Domácí se tak radovali z těsného vítězství.

Góly: 40. a 50. A. Dáňa – 4. Štěpán. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 3:4. Diváci: 80. Poločas: 1:1. Speřice: Duben – Čermák, Holenda (69. Huňáček), Alenka, Němec, M. Pohan st., Štěpánek, Strnad (68. M. Pohan ml.), Kavka, Štěpán, Tůma.

LEDEČ – PELHŘIMOV B 3:2
Domácí vlétli na hosty zostra. V prvních deseti minutách měli dvě vyložené šance. Jedna skončila na břevně, ale druhá už znamenala změnu stavu, když se hlavou trefil F. Gramer. Poté zazlobil i Pelhřimov. Hurda nejprve ve 12. minutě hlavičkoval těsně vedle, ale o čtvrt hodiny později už se nemýlil a vyrovnal. Jenže o pět minut později šla Ledeč opět do vedení, když zakončil pohlednou kombinaci Machala. Po změně stran se neprosadil Hurda, ani Rysl a tak zvýšil na rozdíl dvou branek opět Machala. Pelhřimovská rezerva pak už jen stačila upravit výsledek na 3:2, když obraně unikl kapitán Hovorka.

Góly: 9. F. Gramer, 32. a 61. Machala – 27. Hurda, 85. Hovorka. Rozhodčí: Sochor. ŽK: 0:4. Diváci: 90. Poločas: 2:1. Pelhřimov B: Rohovec – Máca, Hejda, Rysl, Papež, M. Kubík (46. Blažek), Hovorka, J. Kubík, Šereda (82. Hrnčíř), Starý, Hurda.