„Nastoupili jsme hodně nekompletní, improvizovat jsem musel hlavně na postech stoperů, což se bohužel projevilo na výsledku," přiznal trenér fotbalistů pelhřimovského béčka Vladimír Kocourek.

V prvním poločase měla navrch Světlá, která byla favoritem tohoto zápasu a platí i za favorita I. A třídy. Herní aktivitu přetavila ve dvoubrankové vedení, které obstaral tradiční šutér Křikava. „Věděli jsme, že dává většinu gólů soupeře, ale uhlídat jsme ho nedokázali. Kdybych měl k dispozici stopery Blažka a Hložka, asi bychom dopadli lépe," je přesvědčen Vladimír Kocourek.

Pelhřimov ale bojoval. Ostych nechal v kabině a po přestávce pustil do útočení. Domácí se dostali do defenzívy a museli se strachovat o výsledek. „Vytvořili jsme si tři stoprocentní šance. Dvakrát byl sám před brankářem Starý, Martin Kubík nedokázal z nějakých šesti metrů trefit skoro prázdnou branku," vzpomenul na příležitosti svého týmu kouč hostů.

Udeřilo tedy na druhé straně. V poslední desetiminutovce opět úřadoval kanonýr Křikava. „Dva góly nám dal a na další přihrál. V tu chvíli jsme byli na ručník," přiznal Vladimír Kocourek.

Jeho tým v neděli přivítá Třešť, což by měl být z výkonnostního hlediska přece jen přijatelnější soupeř.

Kamil Vaněk