Juniorka Humpolce v poklidném tempu nastřílela pět branek Herálci

Pelhřimovsko – Fotbalisté záložního týmu Humpolce už kralují tabulce I. B třídy. Na první příčku je poslala pohodová výhra nad Herálcem v kombinaci s porážkou Štoků v Habrech. Už méně radostně budou na 10. kolo vzpomínat další zástupci Pelhřimovska.

9.10.2017

Fotbalisté béčka Humpolce rozhodli zápas proti Herálci už v prvním poločase. Tři body jim pomohli na špici tabulky I. B třídy.Foto: Deník / Vaněk Kamil

Nový Rychnov si dojel pro debakl do Pohledu, Černovice prohrály doma se Starým Ranskem. Sokol je bez bodu a pochopitelně tabulku krajské soutěže uzavírá.

HUMPOLEC B – HERÁLEC HB 5:0

Hosté v nekompletní sestavě nedonutili domácí k většímu nasazení, těm i hra na půl plynu stačila na vítězství. V 8. minutě unikl po křídle Šilpoch, krásným centrem našel Beránka, který už střelou prakticky do prázdné branky otevřel skóre. Humpolec působil ospalým dojmem, na důrazu přidal až před přestávkou. A hned to bylo znát. Beránek zblízka dokopl vyraženou střelu, po chybě brankáře Bradáka se radoval z gólu i Maršík. Druhý poločas byl v režii domácích, na 4:0 upravil Kříženecký a sedm minut před koncem zkompletoval hattrick Beránek.

Góly: 8., 36. a 83. Beránek, 44. Dominik Maršík, 49. Kříženecký. Rozhodčí: Burza. ŽK: 1:3. Diváci: 130. Poločas: 3:0. Humpolec B: L. Podoba – Benáček (76. Kotlík), Fikar, Prokop, Doležal, Kříženecký, Dominik Maršík (60. Bláha), Šilpoch, Kratochvíl (66. Paťha), Beránek, Žatečka.

POHLED – N. RYCHNOV 9:0

Spanilá jízda pohledských fotbalistů pokračuje. Po pěti výhrách v řadě hostil Pohled Nový Rychnov a o osudu utkání bylo rozhodnuto už do poločasu. Do 17. minuty se dvakrát trefil Rérych, který z úvodu sezony protrhl střeleckou smůlu. Následně se ještě prosadili bratři Hospodkové. Po přestávce pátou trefu přidal Klement, hattrick uzavřel Rérych a sedmý gól nesl autorský podpis Slanaře. Do střelecké listiny se zapsali i střídající L. Sobotka s Miřátským.

Góly: 5., 17. a 58. Rérych, 21. J. Hospodka, 33. L. Hospodka, 56. Klement, 67. Slanař, 70. L. Sobotka, 82. Miřátský. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 0:4. ČK: 0:2 (68. Březina, 73. Hájek). Diváci: 80. Poločas: 4:0. N. Rychnov: Holan – Nevěčný, Březina, Kratochvíl, Hájek, J. Faltýnek, Brtnický, Mareš, Brož, T. Faltýnek, Mareš.

ČERNOVICE – ST. RANSKO 0:2

Zápas pro domácí začal nešťastně. Ve 22. minutě po chybně zahrané přihrávce brankáři musel Vošahlík před vápnem faulovat a uviděl červenou kartu. Do přestávky ale domácí srdnatě vzdorovali a v poli byli chvílemi i lepším týmem. Po změně stran se přesilovka hostů už začala projevovat. Navíc ve 49. minutě se po závaru v šestnáctce odrazil míč k J. Janáčkovi, který pohotovou střelou poslal Staré Ransko do vedení. Černovicím pak chyběla přesnost v přihrávkách, aby mohly pomýšlet na vyrovnání. Proto v 75. minutě upravil po rohu Zvolánek na konečných 0:2.

Góly: 49. J. Janáček, 75. Zvolánek. Rozhodčí: Zadina. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (22. Vošahlík). Diváci: 90. Poločas: 0:0. Černovice: Vošahlík – Hlásek, V. Hůlka, Kohout, Tíkal, Boháč, Růžička, L. Pěnka, Buček (23. Pistulka), Jůn, Studený (33. Filípek).