Fotbalový turnaj se tedy uskuteční tuto sobotu. „Před třemi týdny jsme zahájili letní přípravu. Trénujeme dvakrát týdně. Největším rivalem pro nás budou Speřice, lonští vítězové. Budeme se ale snažit obhájit alespoň druhé místo,“ pověděl trenér jiřického fotbalu Vladimír Voplakal.

Soutěžní týmy jsou tento rok čtyři. Spěřice A, Jiřice, Humpolec dorost a Petrovice. „Většina klubů se v tomto období nachází již ve finální fázi přípravy, a proto turnaj může naznačit, jakým směrem se bude ubírat jejich snažení v mistrovských utkáních," řekl jeden ze zástupců klubu Jakub Vincenc.

První semifinále začne v jedenáct hodin dopoledne a hrát se bude dvakrát třicet pět minut. Finále potom bude o něco delší, fotbalisté si zahrají dvakrát čtyřicet minut. „V rámci 26. ročníku turnaje jsme tradičně pozvali týmy z okolních vesnic. Chceme dát také prostor mladým fotbalistům, kteří se mohou na turnaji ukázat v konkurenci dospělých," dodal Vincenc.

Po hlavním turnaji se návštěvníci mohou těšit i na zápas staré gardy proti složkám, tedy na vysloužilé fotbalisty a ochotníky. Zápas bude od šesti hodin odpoledne. Večer nebude chybět posezení s hudbou.

Pouť v Jiřicích však začne už v pátek 28. července na fotbalovém hřišti v sedm hodin večer. O hudební doprovod se tento rok postará pěvecký sbor Čech a Lech, který působí při Městském kulturním a informačním středisku v Humpolci.

Na neděli je naplánovaný koncert kapely Vysočanka, a to od tří hodin odpoledne opět na fotbalovém hřišti.

Lucie Ješátková