„Chceme se především zachránit. Bylo by špatné, kdybychom znovu sestoupili do okresního přeboru. Máme v kádru spoustu mladých hráčů, jejich výkonnostní vývoj by to zastavilo," tuší trenér Petr Hložek.

Jaro varovalo

Naplnění záchranářského cíle nebude lehkou misí. V návaznosti na reorganizaci krajského přeboru se do sestupového ohrožení dostane více týmů než v předešlých letech a jaro minulé sezony v jiřickém podání varuje. Jen tak v kostce – několik debaklů, jen deset získaných bodů a pád ze čtvrté na jedenáctou příčku.

„Přiznám se, že přesné příčiny, proč jsme byli tak špatní, neznám. Neumím si to zdůvodnit. Faktem je, že jsme měli za zády povedený podzim a o sestupujících bylo hodně brzy rozhodnuto. Proto jsme nebyli v pozici, kdybychom museli za každou cenu získávat body. To nám asi nepomohlo. Bohužel naše zápasy se podobaly jeden druhému, příliš rychle jsme rezignovali po inkasovaném gólu," ohlíží se uplynulou sezonou Petr Hložek.

Jiřice svou tvář před novou sezonou moc nezmění. Alespoň co se týká z personálního hlediska. „Nějaké hráče sice zkoušíme, ale vypadá to, že to neklapne. Počítám s tím, že tým bude hodně podobný jako v předešlé sezoně. Prodloužili jsme jen hostování hráčům, kteří u nás byli v předešlé sezoně," informoval trenér.

Herní příprava týmu z Humpolecka bude poměrně krátká. V sobotu ho čeká turnaj v domácím prostředí, kde jsou jeho potencionálními soupeři Speřice, Humpolec B a Křivsoudov z Benešovska. Generálku před boji o mistrovské body pak Jiřice sehrají proti D. Kralovicím.