Výběr U16 FC Vysočina dokázal v posledním utkání sezony využít přesilovou hru, a díky výsledku 5:0 poskočil na konečné sedmé místo.

LIGA DOROSTU U17
VÍTKOVICE – JIHLAVA 3:4
První půlku měli ve své režii hosté, kteří díky Čapkovi a Pavlasovi svůj dobrý výkon korunovali i dvěma góly. Na začátku té druhé udeřili i domácí, ale po chvilce vyšla spolupráce Crhy se zakončujícím Tomášem Svobodou. Jenže Karviná v rozmezí 78. a 80. minutě dokázala vyrovnat, a zápas spěl do remízy. S tou ale nesouhlasil Křivánek, který šel po dlouhém nákopu před vítkovickou svatyni neohroženě do souboje s gólmanem, kterého předskočil, a rozhodl o těsné výhře svého týmu.„S posledním hvizdem rozhodčího jsme se však nakonec vítězné branky dočkali. Byla zasloužená, a my chceme hráčům poděkovat za bojovný výkon nejen v tomto zápase, ale v i v celé sezoně. Umístění na páté příčce elitní skupiny představuje velmi dobré umístěn,“ hodnotí asistent trenéra Pavel Kračmar.

Góly: 54. a 78. Šindler, 80. Benko – 16. Čapek, 23. Pavlas, 58. T. Svoboda, 81. Křivánek. Rozhodčí: Kaloč. Bez ŽK. Diváci: 20. Poločas 0:2. Jihlava: Lancman – Šmíd, T. Svoboda, Čapek, Procházka – Vrba (73. Marek Malata), Pavlas, A. Svoboda, Crha (70. Lát) – Lokvenc, Křivánek.

Historie. Zrekonstruovaný dům v těsné blízkosti historického centra v Telči bojuje v soutěži Patrimonium pro futuro.
Dům v Telči památkář zachránil. Zámek v Brtnici ovšem chátrá dál

Ostatní výsledky: Karviná – Ostrava 1:2, Olomouc – Frýdek-Místek 7:1.

VÍTKOVICE – JIHLAVA 0:5
V rozlučkovém utkání sezony nastoupili hráči, které od zítřka čeká mezinárodní prestižní turnaj v Praze All Stars Cup. A svěřenci kouče Smejkala se před touto parádní akcí naladili na vítěznou vlnu.
Ve Vítkovicích měli od začátku navrch, ale Šrámek své dvě šance neproměnil. V 25. minutě pláchl Rittera Twardzik za cenu červené karty jeho únik přerušil. Oslabení domácí pak museli čelit tlaku, ale odolávat nedokázali. Do poločasu se trefili dvakrát Šrámek a jednou Mirek Malata.Ten skóroval ještě jednou,a na konečných 5:0 zvýšil v závěru Marek Malata. „Vyloučení nás nakoplo a do poslední minuty jsme byli lepším týmem. V závěru zápasu jsme hodně experimentovali a zahazovali šanci za šancí,“ dodává Libor Smejkal.

Po noci ve vojenském prostoru Rančířov u Jihlavy vyrazil americký konvoj ve čtvrtek 15. června po 6 hodině ráno po dálnici D1 a D2 směrem na Břeclav.
OBRAZEM: První část amerického konvoje přespala v Rančířově

Góly: 30., 38. Šrámek, 34., 45. Mirek Malata, 72. Marek Malata. Rozhodčí: Godfryd. ŽK: 1:1. ČK: 1:0 (25. Twardzik). Diváci: 54. Poločas 0:2. Jihlava: Doležal (48. Wendl) – Fila, Vraspír, Trinh, Vácha (48. Marek Malata) – Šrámek (55. Lukáš Trnka), Samek – Havlín, Ritter, Pojezný – Mirek Malata (55. Růžička).

Ostatní výsledky: Karviná – Ostrava 1:0, Olomouc – Frýdek-Místek 1:1.

1. Olomouc 16 9 4 3 35:17 31
2. Ostrava 16 9 4 3 36:19 31
3. Brno 16 7 6 3 34:20 27
4. Opava 16 6 7 3 33:25 25
5. Slovácko 16 8 0 8 32:38 24
6. Fr.-Místek 16 5 6 5 21:22 21
7. JIHLAVA 16 5 3 8 31:32 18