Polná, která v minulém kole prohrála v Třebíči, si bude chtít spravit chuť s novoměstskou Vrchovinou. Janovice doma přivítají jednoho z favoritů celé soutěže – mužstvo Bystřice.

Každý bod je pro nováčkadobrý

V neděli čeká na Janovice soupeř z nejtěžších – Bystřice. „V minulém kole přišli o výhru až v poslední minutě. Nemáme přehnané představy. Jsme nováček a každý bod je pro nás dobrý, ale o vítězství se porveme,“ hlásí bojovně kouč Tomáš Jansa, jehož v současnosti trápí koncovka.

„V obou předchozích zápasech jsme si vytvořili dostatek šancí, ale neproměnili jsme je. Před začátkem sezony se zdálo, že budeme mít víc problémů v obraně. V obou utkáních jsme sice dali gól, ale mohlo jich být i víc,“ zmiňuje trenér.

V minulém kole vypadli Janovicím David Padrnos a Tomáš Reiterman. Start prvního jmenovaného je prakticky vyloučený a Reitermanův stav bude Jansa teprve zjišťovat.

„V zápase musíme vycházet ze zajištěné obrany. Představu o naší hře mám, ale představa je jedna věc a skutečnost v samotném zápase druhá.

Budeme se snažit praktikovat náš styl hry. Bystřice je velice silné mužstvo ve hře dopředu. Sice jim odešel střelec Horák, ale dokáží ho nahradit. Třeba Jan Holý je hráč výš než do krajského přeboru,“ je si vědom síly soupeře Jansa.

Odčinit třígólovou prohru s Třebíčí budou mít o víkendu za úkol hráči Polné. „Hodinu jsme s nimi hráli vyrovnanou partii, jim ale pak vyšly brejky, takže výsledek vypadá hrozivě, ale neodpovídá průběhu hry,“ zdůrazňuje předseda klubu Jindřich Skočdopole, který před víkendem neskrývá ambici zvítězit ani pokoru před soupeřem.

Zabojovat a také zabodovat

„Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme body, obzvlášť hrajeme–li doma. Chceme hrát svoji hru. Kombinačně s dobrou koncovkou. Věřím, že kluci zabojují a hlavně zabodují,“ říká Skočdopole a dodává: „Hrát proti Vrchovině svádí k podcenění, protože má ze dvou domácích zápasů pouze jeden bod, ale byli jsme se na nich podívat s Pacovem a předváděli velmi dobrou hru.“

Sestava Polné stále zůstává ve hvězdách. Nejistý je start Pártla, Tlačbaby a Oberreitera, který měl podezření na vodu v koleni.

„Doufám, že budeme kompletní. A i kdyby ne, máme takový kádr, že hráči, kteří jsou k dispozici, musí být schopni ty chybějící nahradit,“ zakončuje polenský předseda.