Jemnicko rozstřílelo matný Herálec

Vysočina - V 6. kole krajského přeboru se největší překvapení rodilo v Novém Městě na Moravě, odkud si odvezla výhru Nová Ves.

15.9.2008

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Elsnic

M. BUDĚJOVICE - H. BROD 4:2

Domácí vstoupili do zápasu aktivně a již v páté minutě šli po standardní situaci díky nacvičeném signálu do vedení, kde se nádhernou střelou trefil Krejčí. Ten ještě mohl zvýšit, ale tentokrát jeho střele stálo v cestě břevno. Hosté vyrovnali zásluhou Zemana po necelé půlhodině hry. Na to Budějovičtí odpověděli po osmi minutách, když faul v šestnáctce hostí z nařízené penalty potrestal Krejčí.

Ve druhém poločase nejprve brodští fotbalisté vyrovnali. Pak už byli na řadě domácí, když se nejprve prosadil Marek Černý a potom svůj hattrick zkompletoval hrdina zápasu Krejčí. Hráči Moravských Budějovic tak během čtyř minut dvěma brankami zlomili soupeřův odpor.

Góly: 5., 38. (PK) a 56. Krejčí, 52. Marek Černý - 30. Zeman, 50. Provazník. Rozhodčí: Machát. ŽK: 1:6. Diváci: 100. Poločas: 2:1. M. Budějovice: Klouda - O. Busta, Šplíchal, Michal, Krejčí - Malík (89. Pevný), Škoda (66. Pařízek), Veselý, Jelínek - Marek Černý, Michal Černý (79. Novotný). H. Brod: Holcman - Netopilík, Novotný, Kořínek, Mišta (68. Valášek) - Provazník, Nepovím, Slanař, Fialka - Zeman, Janďourek (46. Bláha). Nejlepší hráči: Krejčí, Marek Černý - Nepovím.

JEMNICKO - HERÁLEC 6:1

Od samotného začátku utkání byli domácí jednoznačně lepším týmem. O výsledku mohlo být rozhodnuto daleko dříve. Hrálo se na jednu branku, ale hosté velice dobře a organizovaně bránili. Jemnickým pomohla šťastná branka, kterou zaznamenal Obrdlík.

Do druhého dějství domácí přidali na důrazu a zrychlili kombinaci. O výsledku se rozhodlo v rozmezí šesti minut, když jemničtí hráči dali tři góly, a tím definitivně zlomili odpor soupeře.

Góly: 51. a 88. Krejčí, 25. Obrdlík, 50. Cech, 56. Koutný, 75. Zb. Kincl - 62. Komůrka. Rozhodčí: Voborný. ŽK: 1:3. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Jemnicko: Růžička - Štancl, Kříž, Obrdlík, J. Kincl - Ďurač (75. Křižka), Koutný, Zb. Kincl, Čech (55. Sevelda) - Krejča, Cech (86. Trávníček). Herálec: Březina - Ganobjak, Král, Paclík, Filipský, Hrala, Pátek (77. Kodým), Prchal (65. Strejček), Nermut, Mašek, Vašák (59. Komůrka). Nejlepší hráči: Koutný, Krejča - Paclík.

SVĚTLÁ - PELHŘIMOV 1:4

Světlá začala ustrašeně, a to se jí vymstilo už ve 2. minutě, Jiří Stojan udělal hrubou chybu a Krtek otevřel skóre. „První poločas byl Pelhřimov jednoznačně lepší, nás držel gólman Březina,“ prozradil trenér Světlé Jaroslav Žejdlík. Právě hlavně domácí brankář držel světelské šance, když dvě vyložené šance Pelhřimova chytil. Ve 30. minutě mohli domácí vyrovnat, ale Rezek z rohu malého vápna netrefil branku. Poločasové skóre uzavřel střelou k tyči Krtek.

Nástup do druhého poločasu se povedl domácím, Křikava, Kozlík ani Pecha však nemířili přesně, posledně jmenovaný orazítkoval břevno. A tak se potvrdila stará pravda - nedáš, dostaneš. Krtek zkompletoval čistý hattrick. „Prakticky bylo po zápase, poté se ještě trefil Jeřábek ze standardky a Křikava dal čestný úspěch hlavou po Karlově centru,“ popsal závěr zápasu Žejdlík.

Góly: Křikava - 2., 42. a 56. Krtek, 74. Jeřábek. Rozhodčí: Fabeš. ŽK: 1:3. Diváci: 400. Poločas: 0:2. Světlá nad Sázavou: Březina - J. Stojan, Pecha, Šmíd, Blažek - Rezek (86. Novotný), Šimoníček, Kozlík, Klaus (76. Karel) - Křikava, L. Stojan (83. Pirožek). Pelhřimov: J. Moravec - Kocián, Krčil, Vacek, Regásek - Fišer, Jeřábek (70. Kmoch), Máca, M. Moravec - Liška, Krtek. Nejlepší hráči: Březina - Krtek, Liška.

VRCHOVINA - NOVÁ VES 0:1

Favorit z Nového Města začal aktivněji, ale povedenou střelu domácích Novotný bravurně zneškodnil. Poté byl první poločas prakticky bez šancí. To se ve druhém dějství změnilo. Hosté přijeli bránit a byli stoprocentně efektivní. Jedinou střelou na branku poslal Krejčí ze skluzu Novou Ves do vedení. Pak opět přišel vrchovinský koncert spalování šancí. V hlavní roli Šustáček se Smetanou. Prvně jmenovaný trefil tyč. Druhý zase v jasných příležitostech minul branku. Vyrovnat mohl v samotném závěru kapitán Poul, ovšem ani on neměl ve vyložené příležitosti správně seřízená mířidla.

Gól: 52. Krejčí. Rozhodčí: Vodák. ŽK: 3:3. Diváci: 580. Poločas: 0:0. Vrchovina: P. Skryja - Mrkos, Suský, O. Poul, Škorpík - Wolker (68. Kalich), Kršek (56. K. Skalník), L. Smetana, L. Michal - M. Skalník (72. Mužádko), O. Šustáček. Nová Ves: P. Novotný - J. Bureš, Pohanka, T. Novotný (70. P. Starý), Krejčí - R. Novotný (90. Kubík), J. Starý, Ondřejka, Šandera - P. Bureš (80. Čech), Havlík. Nejlepší hráči: Škorpík - P. Novotný, Pohanka.

BYSTŘICE – HUMPOLEC 3:1

Skóre otevřel přímo z rohu Zdeněk Sklenář, jehož tvrdá přízemní rána zaskočila humpolecké hráče na přední tyči. Hosté byli v ofenzivě prakticky neškodní. Postaral se o to zejména Vícha, který hostujícího kanonýra Staňka doslova vygumoval ze hry. Bystřici se povedl i nástup do druhého poločasu. Hned po rozehrávce Zbytovský nacentroval před branku a mladíček Radek Sklenář nedal Křížovi šanci. Navíc o šest minut později zahráli hosté ve vápně rukou a Holý z penalty zvýšil na rozdíl třídy. Domácí nepokryli Staňka pouze po jednom z rohů a obávaný kanonýr toho naplno využil, když hlavou snížil na konečných 3:1.

Góly: 3. Z. Sklenář, 46. R. Sklenář, 52. Holý (PK) – 76. Staněk. Rozhodčí: Šetřivý. ŽK: 1:2. Diváci: 250. Poločas: 1:0. Bystřice: Zbraněk – Svoboda, Veselý, Mitáš (82. Flídr) – Kozáček, Vícha – R. Sklenář (87. Fulneček), Z. Sklenář, Zbytovský – Buchta (79. Špatka), Holý. Humpolec: Kříž – Kotek, Hes, Černík, Keller – Paťha (74. Bláha), Holoubek, Schmiedel, Kopic (65. Nenadál) – Beránek (56. Pecha), Staněk. Nejlepší hráči: Zbytovský, Z. Sklenář – Staněk.

V. BÍTEŠ – TŘEBÍČ B 1:0

Hosté byli většinu utkání aktivní. V prvním poločasu hráli po větru a do vápna Šuly létaly nebezpečné centry. Největší šance přišla po přímém kopu Ošmery, ale Šula byl na místě. Ve druhé půli se domácí zlepšili a dostali třebíčskou juniorku pod tlak. Jenomže Dvořák, Hammer a ani Buchta Hradeckého nepřekonali. To se povedlo až Pelánovi, který obešel tři hráče a střelou po zemi nedal třebíčskému brankáři sebemenší šanci.

Gól: 78. T. Pelán. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:2. Diváci: 200. Poločas: 0:0. V. Bíteš: Šula – Vyskočil, T. Pelán, Loup, Blažek – Antoš (85. Láznička), Němec, Dvořák, Veselý – Hammer (90. Horký), Buchta (60. Pokorný). Třebíč B: Hradecký – Pekárek, Václavek, Ošmera, Venhoda – Sedláček (69. Kolman), Heres, Křivánek, Man (85. Kaňka), Široký - Netoušek. Nejlepší hráči: T. Pelán, Němec – Václavek.

POLNÁ – JAROMĚŘICE 0:1

V prvním poločase byla hra vyrovnaná. Mírný tlak domácích branku nepřinesl, a tak v prvním poločase diváci gól neviděli. V druhém poločase byl hostující celek lepším týmem, hrozil z nebezpečných centrů, po kterých byli Jaroměřičtí nejednou blízko gólu. Dvěma krásnými zákroky se blýskl domácí gólman, když nejprve střelu z blízkosti vytěsnil nad břevno, a poté do břevna. V 82. minutě fauloval ve vápně domácí Frolda. Hosté nařízenou penaltu s přehledem proměnili a odvezli si tak tři „pouťové“ body.

Gól: 81. Svoboda (PK). Rozhodčí: Straka. Diváci: 300. Poločas: 0:0. Polná: Skočdopole – Frolda, Mezera, Bártl, Hlávka (61. Obereiter) - Kovář, Krčál, Gondek, Holas – Adamec (72. Körber), Tomas (68. Tlačbaba). Jaroměřice: Kantor – Foltýn, Svoboda, Urbánek, Pokorný – Kruntorád, Dusík, Chládek (88. Hanák), Novotný – Vybíral (74. Kalay) – Paul (85. Sova).