Obměnou v souladu s návrhem prošly i výkonný výbor a odvolací a revizní komise. Všichni kandidáti byli zvoleni v prvním kole, Radek Zima, o němž hlasovali zástupci vysočinských okresních fotbalových svazů a klubů veřejně, získal podporu od všech padesáti delegátů. „Stoprocentní podpora pro mě představuje velký závazek,“ zdůraznil nově zvolený předseda.

Radek Zima se rozhodl usilovat o předsednický post v loňském roce. O odchodu z čela KFS na druhé straně s předstihem informoval Miroslav Vrzáček, který působil v roli předsedy od roku 2001, kdy se Krajský fotbalový svaz Vysočina formoval.

Spolu se Zimou budou tvořit nový výkonný výbor opět Milan Reich, Luboš Vaněk, Miroslav Vrzáček a Pavel Kincl a nově Jaroslav Beneš, Václav Duben, Roman Fabeš a Pavel Vašek. „Obměna výkonného výboru je přiměřená, zůstává zde dost zkušených funkcionářů, na druhé straně přicházejí noví, kteří budou přínosem,“ poznamenal Radek Zima.

Do odvolací a revizní komise zvolili delegáti znovu Petra Krále, Václava Nováka a Zdeňka Zimolu a nově Josefa Macha a Pavla Mazánka. Předsedou si hned v pátek zvolili členové komise znovu Václava Nováka.

Nově zvolený výkonný výbor se poprvé sejde už v úterý 13. dubna. Zabývat se bude mimo jiné nominací kandidátů a delegátů na červnovou volební valnou hromadu Fotbalové asociace České republiky (FAČR). Delegáty budou statutární zástupci všech pěti okresních fotbalových svazů a vysočinského krajského fotbalového svazu a zhruba deset zástupců fotbalových klubů působících na Vysočině.

Termín pro podání nominací do výkonného výboru FAČR je do 13. května, samotná valná hromada se koná v Nymburku 3. června. „Jako představitelé KFS Vysočina se chceme sejít se všemi kandidáty na funkce předsedy a místopředsedy za Moravu, pak se budeme rozhodovat o podpoře konkrétních osob. Tento proces je na začátku,“ naznačil další kroky nového výkonného výboru směrem k červnové valné hromadě FAČR Radek Zima. Kandidaturu na předsedu FAČR ohlásili zatím Karel Poborský a Petr Fousek. Naopak o znovuzvolení nebude usilovat dosavadní předseda Martin Malík.