Hlavně boje o postup slibují drama. Po podzimu totiž mají tři týmy shodný počet bodů.

1. Hořepník

Hořepník v minulém ročníku Poutník ligy doslova propadl, takže bylo otázkou, jak sestup na tým zapůsobí. Sokol ale nepříjemnou situaci zvládl, těžil ze skvělého vstupu do soutěže. Cenná byla hlavně vysoká výhra ve 2. kole nad Lukavcem. Tým má určitě na to, aby se pral o postup a po určitém doplnění kádru se úspěšně adaptoval ve vyšší soutěži. Slabinou je právě úzký kádr. Zápas proti Želivu začínal Hořepník jen v deseti, v Petrovicích v oslabení odehrál dokonce celé utkání a zaplatil za to porážkou.

2. Lukavec

Když loni zkrachoval úmysl posilovat tým o fotbalisty z Prahy, klub dobrovolně sestoupil a zrušil béčko. Start se podle očekávání trápil v úvodu sezony. S velkými obtížemi zdolal Novou Cerekev, vysoko prohrál v Hořepníku. Pak ale přišlo zlepšení, které opravňuje k myšlenkám na atak postupu do Poutník ligy. Tým střelecky táhne Václav Pešek, který se v jedenácti zápasech trefil hned osmnáctkrát.

3. Velká Chyška

Do kádru stále pronikají odchonci pacovského fotbalu, k doplnění kádru pomohl i konec klubu v Kámeně. Velká Chyška patřila mezi nejpříjemnější překvapení soutěže, kolo před koncem dokonce vedla tabulku. Pak však nezvládla utkání v Horní Cerekvi.

4. Horní Cerekev B

Loni sice obsadila 2. příčku, ale mužstvo staví hlavně na mládí. Hodně nepovedený byl úvod, po pěti kolech měla rezerva Horní Cerekve jen tři body. Konec byl naopak skvostný, ze šesti zápasů jich záložní tým účastníka I. B třídy vyhrál pět.

5. Želiv

Želiv má z týmů v soutěži snad nejvíce hráčů, kteří v týdnu odjíždějí pryč kvůli zaměstnání. Sestava se tak mění a proto bylo překvapením, že tým v úvodu atakoval špici tabulky. Od pátého kola však Sokol vyhrál už jen jednou, což znamenalo pád tabulkou.

6. Petrovice

Je to rok a půl, co Vysočina vyhrála soutěž a pohrávala si s myšlenkou, zda nezkusit Poutník ligu. Rozhodla se pro III. třídu a s odstupem času se dá říci, že to byl prozíravý tah. Mužstvo stárne a výkonnostně patří k průměru soutěže. Mezi světlé momenty patřila výhra v 10. kole nad Hořepníkem.

7. Žirov B

Žirov by potřeboval všechny zápasy hrát na hřištích soupeřů. Pak by měl šanci na to, aby skončil v lepší polovině tabulky. Domácí bilance je tristní. Střepina v pěti utkáních získala jen čtyři body a vstřelila osm gólů. To je nejhorší střelecká bilance ze všech.

8. Černovice B

Černovice měly klady i zápory béčka. Produkovaly technický fotbal, který táhl diváky, dokázaly překvapit i zklamat. Lépe se jim povedla první polovina, s blížící se zimou odcházela fotbalová forma a bodové zisky byly sporadičtější.

9. Nová Cerekev

Tým má ve svém kádru řadu hokejistů, takže s blížící se zimou tradičně přibývají potíže. Bylo tomu tak i letos, přesto mohou být v Nové Cerekvi s podzimem spokojeni. Herně  mužstvo udělalo pokrok k lepšímu, ale v důsledku spousty remíz ho z hlediska boje o udržení klidné jaro nečeká.

10. Budíkov B

Rezerva Rovnosti v červnu s pompou postupovala z I. B třídy. Zpočátku to sice alespoň herně vypadalo na to, že béčko Budíkova bude oživením soutěže, ale postupně vadlo. Nejlepším střelcem týmu je s devíti góly Lukáš Staněk, ale i on už začíná zjišťovat, že fotbalový důchod klepe na dveře. Výkony béčka jsou odrazem velké krize budíkovského prvního týmu, kterému velmi reálně hrozí sestup z I. B třídy.

11. Mnich

Mnich na podzim jen vzpomínal na úspěšná léta minulá. Porazit dokázal jen Novou Cerekev, za úspěch lze považovat remízu s Lukavcem, ale jinak to bylo trápení. Snad největším propadákem byl sedmigólový příděl v Budíkově.

12. Horní Ves

Je to překvapivé, ale naprosto zasloužené. Horní Ves měla patřit mezi týmy, které se budou bez větších potíží pohybovat v horních patrech tabulky, ale jako velká chyba se ukázalo oslabení v podobě hostování Dušana Brady do Horní Cerekve. Horní Ves na poslední příčce strávila celý podzim, ačkoliv v jeho závěru ukázala jisté herní zlepšení. V předposledním kole také zaznamenala první vítězství, když doma porazila Novou Cerekev.