M. BUDĚJOVICE – VRCHOVINA 3:4

Úvodní tlak Vrchoviny vyústil ve vedoucí branku ve 12. minutě, když po levé straně pronikl k vápnu Dobrovolný a nacentroval přesně na hlavu Buchty – 0:1. O třináct minut později se objevil na velkém vápně volný Buchta a skóroval podruhé. Poté se dostaly ke slovu i Moravské Budějovice. Trestný kop Škody sklepnul Josef Šplíchal nabíhajícímu Novotnému, a ten se z malého vápna nemýlil.

Druhý poločas zahájil Dobrovolný průnikem přes polovinu hřiště a křížnou střelou zvýšil na 1:3. V 65. minutě nadvakrát skóroval Zedníček a vypadalo to na debakl. V 68. minutě po brejku dostal dlouhý centr na velké vápno domácí Marek Černý a nezaváhal. Deset minut před koncem kopal Škoda rohový kop. Míč z prostoru penalty napálil Lukáš Šplíchal a hostující brankář vytahoval míč až za brankovou čarou. Vyrovnat však už domácí nedokázali.

Góly: 27. Novotný, 69. Marek Černý, 80. L. Šplíchal - 12. a 25. Buchta, 50. Dobrovolný, 65. Zedníček. Rozhodčí: Sojka. ŽK: 1:3. ČK: 0:1 (84. Skalník). Diváci: 100. Poločas: 1:2. M. Budějovice: Klouda - Michal, Bratrů, L. Šplíchal, Novotný - Pařízek, Buďa, Škoda, Veselý – Marek Černý, J. Šplíchal (56. Povolný). Vrchovina: Adamec - Škorpík, Polnický, L. Smetana, Kalich – Dobrovolný (90. Mužátko), Skalník, Michal, Šustáček (75. Oros) - Zedníček (75. P.Smetana), Buchta. Nejlepší hráči: L. Šplíchal - Dobrovolný, Buchta.

OKŘÍŠKY – JEMNICKO 1:3

Zápas začala obě mužstva opatrně. Přesto se po čtvrthodině dostal do šance Tůma, když postupoval sám na hostujícího gólmana Pavla Kincla, který jej vychytal. Udeřilo však na druhé straně, když se odražený míč dostal k Andělovi, a ten svoji střelu umístil mimo dosah domácího brankáře Fialy – 0:1. Strážce branky Okříšek se vytáhl na konci prvního poločasu, když Krejčův přímý kop bravurně vytěsnil mimo tři tyče.

Hostitelé zahájili druhou půli náporem, ale v 59. minutě je zmrazil Čech, který se ocitl po centru sám před Fialou - 0:2. To však nebylo ze strany hostí vše a Krejča zvýšil na rozdíl třídy. Jiskřičku naděje pro Okříšky vykřesal Kotrba, ale jelikož další šance domácí nevyužili, odvezli si hosté zaslouženě tři body.

Góly: 78. Kotrba – 19. Anděl, 59. Čech, 72. Krejča. Rozhodčí Žilka. ŽK: 2:2. Diváci: 180. Poločas: 0:1. Okříšky: Fiala - Zeman, Večeřa, Dvořák (70. Rampír), Voda - Jančok, Tůma, Malý, Široký - Valenta, Kotrba. Jemnice: P. Kincl - Štancl, Kříž (89. Tobolka), Křivánek, J. Kincl - Čech (60. Sevelda), Koutný, Morkus, Anděl (74. Novák) - Grün, Krejča. Nejlepší hráči: Zeman - Čech, Anděl.

ST. ŘÍŠE – TŘEBÍČ B 5:0

Hosté se ještě ani neprobrali a už prohrávali. Tichánkův přímý volný kop přes zeď neměl chybu a Třebíč notně zaskočil. Domácí drželi otěže utkání ve svých rukou a ve 14. minutě po přesném centru Bartoše zvýšil hlavičkující Rychtecký na 2:0. Po změně stran hosté náporu neodolali. Sláma měl po nezištné Bartošově přihrávce před prázdnou branku hodně snadnou úlohu. Následně vyslal Rychtecký do úniku Osumana, který také nezaváhal. Na konečných 5:0 stanovil po individuální akci opět Sláma.

„Nám pomohl rychlý gól, mladý hostující tým tomu naopak podlehl. Mohli jsme dát více gólů a výsledek nepřeceňujeme, ale s výkonem jsem spokojený,“ hodnotí kouč vítězného týmu Luděk Kovačík.

Góly: 2. Tichánek, 14. Rychtecký, 55. a 83. Sláma, 72. Osumanu. Rozhodčí: Švehla. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (38. Křivánek). Diváci: 150. Poločas 2:0. St. Říše: Korovjak – Hekerle, Brnický, Procházka – Merhaut (62. Ansuma), Pazderník – Sláma, Tichánek, Bartoš – Rychtecký (82. Kratochvíl), Štěpnička (70. Osumanu). Třebíč B: Hradecký – Tůma, Malý, Svoboda (63. Široký), Sedláček – Křivánek, M. Řezáč (77. Kratochvíl), Linhart, Durajka – Smekal, Brada.

HERÁLEC – PACOV 2:3

V prvním poločase byla k vidění jen jediná větší příležitost. V 45. minutě Jíša vyrazil střelu Maška před Hralu, jenž zblízka překopl branku. Po přestávce se hosté ujali vedení po akci Rybčáka a dorážce Vlacha. Heráleckým se povedlo skóre otočit, neboť v 60. minutě se hlavou trefil Hrala a v 82. minutě zvýšil na 2:1 Pátek. V závěru domácí však úplně zkolabovali, když na 2:2 srovnal Zíka nádhernou střelou z třiceti metrů, která doslova vymetla šibenici.

Potom ještě domácí Hrala se v poslední minutě dopustil faulu v pokutovém území. Koller penaltu proměnil, čímž zajistil tři body pro Pacov.

Góly: 60. Hrala, 82. Pátek – 47. Vlach, 86. Zíka, 89. Koller (PK). Rozhodčí: Vidlák. Diváci: 90. ŽK: 1:1. Poločas: 0:0. Herálec: Koubek – Ganobjak, Paclík, Kuchta, Filipský - L, Stojan, Hrala, Král, Mašek - Pátek, Vašák (80. Komůrka). Pacov: Jíša – Praveček, Kerouš, Koller, Zíka – Váňa, Vlach, Stejskal (85. Gavrecký), Jiřík (79. Basik) – Přibyl, Rybčák (63. Kubů). Nejlepší hráči: Hrala – Zíka, Jíša.

HARTVÍKOVICE – HUMPOLEC 0:1

Po chybě domácí obrany v 21. minutě Humpolečtí měli možnost brejku, který Metál zakončil střelou k tyči – 0:1. V úvodu druhé půle měli hostitelé více ze hry, ale šance na vyrovnání stále nepřicházela. Největší příležitost k vyrovnání měl až v 75. minutě Hošek. Ten z hranice pokutového území mířil těsně vedle. Hostitelé i přes vyloučení Zedníčka, který v 80. minutě stáhl protihráče ve vyložené šanci, měli převahu. Ovšem pozorná obrana Humpolce je do větší šance nepustila.

Gól: 21. Metál. Rozhodčí: Stehlík. ŽK: 3:1. ČK: 1:0 (80. Zedníček). Diváci: 60. Poločas: 0:1. Hartvíkovice: Trnavský – Matějěk, Záviška, Kubala, Zdeníček – Kopuletý (55. Heres), Duša, Hošek, Mozol (76. J. Melkes) – Křivánek, Beneš. Humpolec: Kříž – Keler, Hes, Černík, Nermut – Metál (67. Kříženecký), Jeřábek, Hlaváč (89. Honzárek), Paťha – Pícha, Štěpán (89. Holoubek). Nejlepší hráči: Hošek – Černík, Hes.

JAROMĚŘICE – ŽDÍREC 5:0

Domácí byli od začátku lepším týmem. Hostitelé míči za obranu dostávali soupeře pod tlak. Skóre se měnilo ve 13. minutě, kdy Jaroměřice poslal do vedení Pospíchal. Tentýž hráč zvýšil o tři minuty později. „Gól jsme dali až ze třetí nebo čtvrté šance. Jsem rád, že jsme toho dokázali využít,“ pochvaluje si jaroměřický kouč Zdeněk Raus.

Jeho svěřenci ještě do přestávky na rozdíl třídy zvýšili Dusíkem. „Po druhém gólu soupeř přestal hrát. Ždírec se pak zkoušel zvednout, ale měl jen déle míč na kopačkách bez výrazných šancí,“ popisuje průběh první půle domácí trenér.

Po změně stran se Jaroměřice jen bránily, ale postupem času převzaly iniciativu a zásluhou Dusíka s Neumannem přidaly další dvě branky.

Góly: 13. a 16. Pospíchal, 20. a 74. Dusík, 70. Neumann. Rozhodčí: Šula. Bez karet. Diváci: 200. Poločas: 3:0. Jaroměřice: Kantor – Čermák (80. T. Brabenec), J. Brabenec, Musil, Urbánek – Dusík, Paul, Novotný, Vybíral (60. Míča) – Pospíchal, Neumann (75. M. Karásek). Ždírec nad Doubravou: Vašíček – Kučera, Pleva, Novotný (46. Horáček), Šnobl (80. Málek), Čalkovský, Carda, Máša (87. Zahradník), Hanousek, Sobotka, Smejkal. Nejlepší hráči: Novotný, Dusík – Sobotka.

VELKÁ BÍTEŠ – POLNÁ 1:1

Od začátku byl na hřišti k vidění důrazný fotbal, plný osobních soubojů. První šanci měl Kovář, ale jeho střela z vápna jen těsně minula Pelánovu tyč. Když pak polenský Tomas a na druhé straně Nekuda nedotlačili balon do sítě, tak zaúřadoval urostlý Burian. Ve 37. minutě uplatnil svůj důraz ve vápně a skluzem otevřel skóre – 1:0.

Druhý poločas příliš fotbalové krásy neukázal. Na Polné bylo vidět, že z Bíteše nechce odjet s prázdnou, ale její hra byla hodně nepřesná. Největší vzrušení tak přinesly až závěrečné minuty. Z hráčů sálala nervozita, která se projevila v 84. minutě, kdy Čech v pokutovém území nesmyslně kopl Holuba do břicha. Hosté tak zahrávali penaltu. Tu proměnil Kučera – 1:1.

Góly: 37. Burian – 84. Kučera. Rozhodčí: Nejezchleb. ŽK: 3:2. ČK: 84. Čech. Diváci: 250. Poločas: 1:0. V. Bíteš: M. Pelán – Vyskočil (66. Horký), Pohl, T. Pelán (54. Rozum), Loup – Antoš, Čech, Buchta, Nekuda – Burian, Dvořák (90. Kopáček). Polná: Skočdopole – Gondek (74. Procházka), Kučera, Mezera, Takács – Krčál, Holas, Tlačbaba, Hlávka (17. Tomas) – Kovář, Adamec (66. Holub).