Návrat do I. B třídy si vybojoval Budíkov, se soutěží se loučí Velká Chyška. I ta se v okresním přeboru zdržela jen rok. Nuda to ale na fotbalových hřištích na Pelhřimovsku v uplynulých deseti měsících nebyla.

Budíkov sice triumfoval o čtrnáct bodů, ale hlavně na podzim to dlouho na jeho kralování nevypadalo. Skvěle hrála především Červená Řečice. Na jaře se do boje o postup chtěl zamotat Plačkov, ovšem zůstalo jen u přání. S lídrem tabulky výsledkově držela krok jen Obrataň, ale ta se posouvala z podzimní sedmé příčky. Rozhodla tak stálost formy fotbalistů Rovnosti, kteří vítězným tažením na jaře vlastně nikomu nedali nejmenší šanci.

„Na jaře jsme neprohráli, proto si myslím, že o oprávněnosti našeho postupu není třeba diskutovat," prohlásil dvě kola před koncem trenér Jaroslav Bláha, kdy náskok Budíkova narostl na jedenáct bodů a návrat do I. B třídy byl definitivní.

Plačkov se sice na jaře posunul ze třetí na druhou příčku, ale na nějaké slavení to není. „Pokud mám srovnávat podzim a jaro, tak nějaké zlepšení nevidím," musel uznat kouč vicemistra Pelhřimovska Jiří Hájek. Ostatně statistiky mu dávají za pravdu. Plačkov na druhou příčku posunulo především tápání pacovského béčka. Z loni ještě účastníka I. B třídy se v důsledku pokračujícího omlazování sestavy stal v odvetách jen průměrný tým okresního přeboru.

Fotbalová kvalita naopak vyrostla na jaře v táboře Obrataně. Ta v odvetné části prohrála jen dvakrát. Poprvé našla přemožitele v Božejovu, který bojoval o záchranářské body, a v posledním kole nedokázala vyloupit Budíkov.

V boji o záchranu dlouho tahal za kratší konec provazu Ústrašín. Nebylo divu, na podzim získal jen sedm bodů a dohnat toto manko nešlo lehko. Pozici mu usnadnila Velká Chyška, která se jarem doslova protrápila. Získala jen dva body. Přitom fotbalisté zpod Strážiště sezonu skvěle začali. Po pěti kolech měli už devět bodů a drželi šestou příčku. Jenže poslední výhra Velké Chyšky se zrodila 29. září, což bylo pochopitelně na udržení soutěže málo.