Žatečka: Ceník si každého vítězství

Speřicím po výhrách v Kamenici, Žirovnici a doma nad Přibyslaví patří druhá příčka. „Určitě jsme podobné umístění nečekali. Je to skvělé a já jen věřím, že nám forma ještě alespoň pár kol vydrží,“ přeje si kouč Pavel Žatečka.

Ten si nemyslí, že by výborné výsledky jeho svěřenců byly náhodné. „Povedla se nám už příprava, tým je dlouho pohromadě a navíc se potkal s dobrou formou, kterou se mu daří prodat v zápasech.“

Přesto ale ve Speřicích nenosí hlavy v oblacích. Před soutěží byl cíl střed tabulky a dá se očekávat, že postupem času se přece jen do těchto vod Speřice vrátí. „Moc si vážím každého vítězství, kterého se nám nyní povedlo dosáhnout. Je ale potřeba vidět i to, že třeba teď v Žirovnici jsme hráli jen dobře poločas. Po přestávce už to z naší strany tak dobré nebylo,“ připomíná Pavel Žatečka.

Radek Klap si užívá pohádkový start

Ne že by dlouholetý kouč Ústrašína Petr Gaupmann neměl výsledky, ale to jak se daří jeho nástupci Radku Klapovi, je doslova z kategorie snů. Mužstvo, které bylo označováno za kandidáta sestupu, zatím neztratilo ani bod. Postupně vyhrálo v Žirovnici, doma udolalo Pacov a v minulém kole doslova přejelo Habry na jejich hřišti.

„Je to pro nás velmi milé překvapení. Každý bod má nesmírnou cenu, protože hrajeme ve velice silné skupině,“ neskrývá velkou spokojenost Radek Klap. Pro něj jako pro začínajícího trenéra jsou výsledky dvojitou vzpruhou: „Trochu jsem se toho bál, měl jsem toho plnou hlavu. Moc mě těší, že tým bojuje a plní taktické pokyny. Pak se nám povedlo tým vhodně doplnit. Hodně udělal návrat Hampla, vydařily se příhody Zemana a teprve dvacetiletého gólmana Dvořáka.“

Stejně jako ve Speřicích nehodlají ani v Ústrašíně výsledky přeceňovat: „Nejcennější byla asi výhra v Žirovnici, která nás dostala psychicky nahoru. Teď se nám sice daří, ale můžeme o víkendu prohrát doma a budeme zpátky na zemi,“ upozorňuje na nebezpečí Radek Klap.

Pacov je zhruba tam, kde měl být

Čtvrté místo Pacova už žádnou senzací není. Tým, který jeden rok strávil v krajském přeboru, má podle papírových předpokladů plnit roli jednoho z favoritů I. A třídy. To se mu víceméně daří, i když hra není kdovíjaká. „V tabulce pravdy jsme na nule. Doma jsme uhráli dvě povinná vítězství. Není to tedy žádná sláva,“ nejásá Jozef Lehocký.

Slovenský trenér ale věří, že se mužstvo v průběhu podzimu zvedne: „Musíme uvážit to, že tým prošel ve srovnání s minulou sezonou velkými obměnami. Nehrají Vlk, Kolací, Grombíř a Čech. Místo nich jsou tu jiní a vesměs mladí hráči. Pozitivní je, že na sobě tým chce pracovat, takže pevně věřím, že se výsledky dostaví. Jen to bude chvilku trvat,“ nabádá hráče i fanoušky k trpělivosti.

Bída na jihu

Pelhřimovsko má v I. A třídě ovšem celý kvintet týmů. Jih okresu ale zatím výsledkově tápe. Kamenice nad Lipou ze tří kol vytěžila pouhý bod a ještě hůře jsou na tom v Žirovnici. Tamní Slavoj sice loni hrál krajský přebor, jenže v prvních kolech vůbec nebodoval. Zejména domácí prohry s Ústrašínem a Speřicemi jsou více než frustrující.