V domácím prostředí zdolali Herálec. „Soupeř patří mezi ty nejsilnější. V mužstvu má nesmírně zkušené hráče, bylo důležité, že jsme dodrželi všechny taktické pokyny. Kluci bojovali, v obraně jsme prakticky neudělali žádnou chybu," ohlédl se za povedeným zápasem trenér Ján Kubík.

Ten přitom řešil nemilou záležitost, do sestavy nemohl použít Píchu, který platí za klíčového hráč, ať už nastoupí na hrotu útoku či v obraně. „Nakonec nám nechyběl. Ruda Nermut na stoperu zahrál dobře. Ukázal, že pokud nevymýšlí, tak fotbalovou kvalitu nesporně má," pozastavil se Kubík u výkonu hráče, na jehož hlavu se nedávno snesla kritika.

Hvězdou zápasu byl ale někdo jiný. Mladíček Podoba obstaral oba góly. „V útoku se chytil, jsem za to rád. Byl dostatečně důrazný, dokázal se prosadit," uvedl kouč. Dodal však, že ani dva góly nemusejí být vstupenkou do základní sestavy pro další zápasy: „Zahrál dobře, ale to neznamená, že bude automaticky hrát. Sestavu skládám tak, abychom byli v dané chvíli co nejsilnější. Zohledňuji styl hry soupeře a aktuální formu hráčů," vysvětlil.

Humpolec se chová tak trochu jako Jánošík. Naplno bodoval v duelech s týmy z absolutní špice tabulky, ovšem tomu předcházel prohraný zápas s posledními Čáslavicemi-Sádkem. „Nehledal bych v tom žádnou souvislost, protože i Čáslavice měly svou kvalitu, chtěly hrát fotbal. Nám se ten zápas nepovedl, udělali jsme chyby při bránění. Trochu nám chybělo i štěstí, které jsme měli v dalším zápase proti Ždírci. Chotěboř i Herálec jsme porazili díky skvělým vstupům do zápasů," ohlédl se Ján Kubík za posledními výsledky, které Humpolec vynesly na první příčku v tabulce krajského přeboru.