Oproti původnímu plánu se nakonec neodehrálo utkání Moravských Budějovic s Únanovem celek z Vysočiny zápas kvůli marodce odřekl.

ŽĎÁR N. S. - PARDUBICE 2:2

Dva rozdílné poločasy byly k vidění ve Žďáře. Zatímco v prvním dominovali domácí, ve druhém se více dařilo Pardubicím. „O poločase jsme sestavu hodně prostřídali, asi proto to vyrovnání. Stínem zápasu je zranění Maška, naopak obrovským přínosem byla účast exjihlavského Michala Veselého, o jehož angažmá budeme jednat. Jeho zkušenosti a přehled by se nám moc hodily," sdělil žďárský kormidelník Jozef Vanko.

Góly Žďáru n. S.: Pohanka, Nedvěd. Poločas: 2:0. Žďár n. S.: Pometlo Veselý, Toufar, Turek, Vomela Doležal, Chmelíček, Mašek, Nedvěd, Pohanka Bojda. Střídali: Hlouš, Malý, Bureš, Russ, Štursa.

JIHLAVA JUN. - VRCHOVINA 6:3

První poločas nabídl hodně dobrý fotbal a trenéři domácího celku byli, i přes množství zahozených šancí, s výkonem spokojení. Druhá půlka se jim už tolik nelíbila, i když divácky byla mnohem zajímavější a nabídla hned šest branek. „V první půlce jsme byli spokojení s organizací naší hry a taktickou vyspělostí hráčů. Do druhé půle jsme postavili zcela odlišnou jedenáctku a tempo a kvalita zápasu trochu upadly. Soupeři navíc začaly docházet síly," komentuje trenér jihlavské juniorky Roman Kučera.

„Výsledek hovoří za vše. Náš výkon nesnesl přísnější měřítko. Výkon některých hráčů byl pro mě poučením. Doufám, že podobným poučením bude i pro ně samotné," nešetřil kritikou lodivod Vrchoviny Richard Zeman.

Góly: Adnan 2, Košulič, Islamov, Kavka, vlastní Follprecht, Kolařík, Pavel Sodomka. Poločas: 2:1. Jihlava jun. 1. poločas: Procházka Cipruš, Marák, Fadrný, Urbánek Přibyl, Štancl, Vacek, Košulič Zeman, J. Kučera. 2. poločas: Matiášek Kryštůfek, Vonásek, Gavrić, Šilinger Brabec, Šuta, Koudelka, Adnan Kavka, Islamov. Vrchovina: Michálek Hybner, Drdla, Follprecht, Skryja Klimeš, P. Sodomka, K. Skalnik, Šandera Chmelík, M. Skalník. Střídali: Wolker, R. Sodomka, Kolařík.

V. MEZIŘÍČÍ - SLAVOJ POLNÁ 6:2

V souboji starých známých překvapivě jednoznačně dominoval celek z města pod dálničním mostem. O všem podstatném rozhodl již první poločas, v němž Polná hned pětkrát inkasovala. „Byla to kvalitní prověrka s dobrým výsledkem. Rozhodl náš důraz a presink, což na soupeře platilo," chválil své svěřence trenér Libor Smejkal.

Góly: Simr 2 (jeden z PK), Netrda, Smejkal, Šimáček, Z. Mucha Diviak, Pražák. Poločas: 5:1. V. Meziříčí: Invald Z. Mucha, Doucha, Pokorný, Bouček Dufek, Z. Mucha, Šimáček, Smejkal, Netrda Simr. Střídali: Vyskočil, Berka. Polná 1. poločas: Skočdopole Černý, J. Caha, Urbánek, R. Caha Bambula, Pražák, Lovětínský, Hron Diviak, Tlačbaba. 2. poločas: Skočdopole Oberreiter, Pražák, Urbánek, R. Caha Bambula, J. Caha, Lovětínský, Klíma Adamec, Holub (Černý).

H. BROD - TŘEBÍČ 2:1

Skóre otevřeli divizní hosté, když se po promarněné šanci na druhé straně trefil Benda. Od tohoto okamžiku byli domácí fotbalisté diviznímu soupeři více jak vyrovnaným soupeřem. Po čtvrthodině hry mohl vyrovnat Lacina po centru Slámy, mířil vysoko nad branku. Potom třebíčský gólman Kruba vychytal Slámu a Petříka. Po přestávce mohl zvýšit Florián, ale jeho střela mířila vedle Kačírkovi svatyně. Šance Vacka a Provazníka gólem ještě neskončily, dočkal se až čtvrt hodiny před koncem Berky 1:1. Zaslouženou výhru zajistil Slovanu o čtyři minuty později Švec.

„Myslím, že když jsme hráli s prvním celkem divize, tak to špatný nebylo. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale po přestávce se mi zdála Třebíč, že odpadla," nechala se slyšet nová akvizice zadních řad Slovanu, Ondřej Ganobjak.

„Pro nás to bylo klasické přípravné utkání s Brodem. V létě jsme s ním taky prohráli, a potom se nám v soutěži dařilo, tak věřím, že to bude i tentokrát. V dnešním utkání jsem dal příležitost širšímu kádru," řekl třebíčský kouč, Libor Zelníček.

Góly: 75. Berky, 79. Švec 7. Benda. Rozhodčí: Zadinová. Diváci 60. Poločas: 0:1. H. Brod: Kučírek Hejkal, Novotný, O. Ganobjak, Švec Lacina, Tůma, Berky, Sláma Provazník, Petřík. Střídali: Krejdl, Polívka, Vacek, Soukal. Třebíč: Kruba Svoboda, Komínek, M. Chalupa, P. Chalupa Hošek, Chlup, Benda, Komárek Florián, Hruška. Střídali: Široký, Sedláček, M. Malý.

HUMPOLEC - PELHŘIMOV 5:2

Procházka sice dostal Humpolec rychle do vedení, ale jinak se hrálo v první půli podle pelhřimovských not. Účastník divize otočil skóre, jenže závěr poločasu mu nevyšel. Humpolec třikrát skóroval. Po přestávce už měli navrch domácí a jejich vítězství Tomovič ještě zvýraznil.

Trenér Pelhřimova Ján Kubík z porážky žádnou tragédii nedělal: „Sice jsme zaplatili za tři hrubé chyby před poločasem, ale jsme na začátku přípravy. Navíc máme obrovské problémy s marodkou, takže jsem rád za to, že jsme utkání vůbec odehráli," uvedl.

„Proto byla zajímavá konfrontace sil se soupeřem z vyšší soutěže, výsledek nás těší. Fotbalovější byl první poločas, ale i tak na začátek února měla hra velmi slušné parametry," prohlásil kouč Humpolce Josef Soural.

Góly: 2. Procházka, 43. a 45. Wiener, 44. Pikl, 56. Tomovič 21. Vacek, 34. Papež. Poločas: 4:2. Humpolec: Kříž Honzárek, Pecha, Procházka, Nermut Paťha, Nepovím, Kříženecký, Málek Pikl, Wiener. Střídali: Padrnos, Kopic, Jeřábek, Tomovič, Čihák, Dalík. Pelhřimov: Dvořák Duchan (63. Šoula), Vacek, Naniáš, Klofáč Benda, Niederle, Kubík, Homolka Bartoň (54. Hložek), Papež.

ŽDÍREC N. D. - SVĚTLÁ N. S. 2:4

Skóre otevřel Pátek. O tři minuty později zvýšil po centru do vápna přehozením gólmana Horáček. Světelští do přestávky snížili po trefě ze standardní situace z hranice velkého vápna.

Ždírec i ve druhé půli předváděl kvalitní hru a vypracovával si šance. Hrubě ovšem nezvládl závěr utkání, ve kterém dominovala Světlá.

Góly Ždírce: 15. Pátek, Horáček. Poločas: 2:1. Ždírec n. D.: Rezničenko (46. Veselý) Kysilko, Beran, Čalkovský, Máša (46. Pleva) Horáček, Pátek (46. Hanousek) Novotný, Dvořák Kolouch, Plíšek (Ondráček, Kolář).

JAROMĚŘICE - ZNOJMO DOR. 1:5

Dvanáctý tým krajského přeboru nastoupil do svého prvního utkání z hrubé fáze zimní přípravy. Jaroměřičtí se museli na umělém trávníku v Jevišovicích také obejít bez Z. Karáska a Kopečka, což bylo na jejich defenzivě znát. Přesto celek z Třebíčska nezačal nejhůře. Nejprve v 8. minutě neproměnil penaltu Míča a další dvě šance Neumanna zůstaly nevyužity. Po jedné příležitosti měli také Míča s Ryglem. Pak ale začali úřadovat běhaví dorostenci ze Znojma, kteří se do přestávky trefili třikrát. Na další změnu skóre se čekalo až do 80. minuty. O pět minut později ještě korigoval Míča, ale na jeho čestný úspěch odpověděli Jihomoravané dvě minuty před koncem.

Gól Jaroměřic: 85. Míča. Poločas: 0:3. Jaroměřice: Chalupa (31. Pisk, 61. Chocholáč) Václavek (46. Hambálek), Ošmera (46. Melán), D. Karásek, Miroslav Karásek Martin Karásek, Novotný (46. Prokeš), Křivánek, Míča Neumann, Rygl.

SOK. S. ÚSTÍ - PACOV 2:2

Pacov měl v duelu s účastníkem jihočeské I. A třídy mírnou převahu. Hned v úvodu promarnil tři vyložené šance. Na zmrzlém terénu se dvakrát dostal do vedení, ale soupeř chvíli před koncem vyrovnal. Fotbalovější byl první poločas, v tom druhém už nesla hra obou týmů všechny znaky začátku přípravy.

Góly: Váňa, L. Rybčák. Poločas: 1:1. Pacov: Basík Bezemek, Mařinec, M. Kerouš, T. Kuran Dolejš, Hrobský, Kostroun, J. Vlach J. Přibyl, Váňa. Střídali: Z. Rybčák, Miskai, L. Rybčák.