Humpolecký Ján Kubík to dokázal, sáhl po osmatřicetiletém Pavlu Štěpánovi, který rozhodl duel s Ledčí. Pár minut po příchodu na hřiště vstřelil jediný gól zápasu.

„Dostal jsem dobrou přihrávku. Postupoval jsem prakticky sám na brankáře, ale dobíhal mě obránce. Ještě jsem stihl zakončit, dal jsem to podél gólmana na zadní tyč," popsal svou trefu Pavel Štěpán a rozpovídal se o emocích: „Je to skvělý pocit, byl to pro mě parádní zážitek," dodal.

Nutno říci, že Pavel Štěpán rozhodně není minimálně na poli vysočinského fotbalu Pan nikdo. Renomé střelce si vybudoval především v dresu Speřic. Před minulou sezonou ale odešel do AFC Humpolec a rok hrál jen IV. třídu.

Nic nenasvědčovalo tomu, že z okresních soutěží vystoupí, ačkoliv v létě došlo k fúzi humpoleckých klubů. Ke zlomu došlo až v pátek. „Trenér áčka měl málo hráčů. Proto jsme se domluvili, že půjdu na lavičku. Nakonec se to dopadlo tak, že jsem se dostal i na hřiště. Každopádně s týmem jsem trénoval jen jednou, právě v ten pátek," informoval.

Otázkou je, co bude dál. Zda pro Pavla Štěpána bude áčko jen epizodou. Problémem není ani tak věk, ale spíš pracovně sportovní vytížení. „Třikrát týdně trénuji malé děti, mám toho moc. Nevím, zda bych stihl ještě trénovat sám," přiznal, ale jedním dechem dodal, že krajský přebor je lákadlo: „Chuť by byla. Samozřejmě je to umocněno tím pro mě nevšedním zážitkem," doplnil.

Zájem projevil i trenér Kubík, zkušený hráč by se mu hodil. „Po zápase mi řekl, že jestli budu mít chuť, ať přijdu v týdnu na trénink," informoval hrdina prologu nové sezony.