Udolali Moravské Budějovice 2:1. „Nezačali jsme špatně. Dali jsme gól, měli další tři šance," popsal úvod zápasu trenér Humpolce Ján Kubík.
Jenže pak došlo na komplikace. M. Budějovice vyrovnaly,  do sítě doplachtil míč z trestného kopu ze třiceti metrů. „Neviním z toho brankáře Kříže, tohle byla chyba obrany. Jednalo se o centr, který jsme měli odvrátit. Jenže to prošlo vápnem a Kříž už pak s tím moc dělat nemohl," podržel Kubík gólmana. Naopak se zlobil na stopera Fikara, červenou kartou  zvedl šance hostů na body. „Byla to hloupost. Obě žluté karty byly po nic neřešících faulech, je to daň za jeho mládí a málo zkušeností," uvedl kouč.

I v deseti byli lepší

Humpolec ale zápas dovedl do vítězného konce a podle slov Jána Kubíka naprosto zaslouženě. „I v deseti jsme měli výraznou převahu. Hlavně ve druhém poločase jsme kontrolovali hru, vytvářeli si šance a bylo jen otázkou času, kdy rozhodneme," zastává názor.

Tři body posunuly tým zpod Orlíka na čtvrté místo tabulky. Ani tak se nedá hovořit o povedeném podzimu. „Čtvrté místo beru, ale měli jsme mít tak o šest sedm bodů více. Většina našich porážek přišla s týmy ze špičky tabulky, máme tedy co zlepšovat. Naopak mě těší, že se mi do sestavy povedlo zapracovat tři čtyři mladé hráče," hodnotil šestnáctizápasovou porci Ján Kubík.