Zlých osm minut v prvním poločase zlomilo havlíčkobrodské fotbalisty. Nejprve ve 24. minutě rozhodčí nařídil po souboji v rohu pokutového území hodně spornou penaltu pro domácí. Jejím proměněním Michal Černík otevřel skóre. O šest minut později hostům nebyl na druhé straně pro ofsajd uznán vyrovnávací gól Havlíčkova Brodu. Všechno završila 32. minuta, kdy se po nádherné přihrávce Jeřábka za obranu střelecky prosadil nabíhající Paťha.

Šanci zachránit utkání dal hostům ve 37. minutě zbytečnou červenou kartou humpolecký Kopic, který zakopl míč v přerušené hře, přestože už měl žlutou kartu.

„Náš výkon byl kvalitní do té doby, než jsme šli do deseti,“ hodnotil první část zápasu domácí kouč Josef Soural. „Byli jsme nebezpeční, neustále jsme soupeři hrozili. Domnívám se, že ani Brod v první půli nehrál podle svých představ.“

Přesilovku využili hosté brzy po přestávce. A také této brance předcházela kuriózní situace.

Rozhodčí nejprve nařídil ve prospěch Havlíčkova Brodu pokutový kop. Po chvíli jej po poradě s asistentem zase odvolal. Z následně rozehraného přímého volného kopu ale snížil po střele Slanaře tečující Turek.

Humpolec se poté úporně bránil tlaku soupeře, který se hnal za vyrovnáním. Havlíčkobrodští hráči však museli kromě útočných choutek myslet i na zadní vrátka. Hbití domácí je nenechávali v klidu a při každé příležitosti vyráželi k rychlým brejkům.

Šance se však rodily jen sporadicky, na konto zápasu přibývaly především fauly. „O naší porážce rozhodla skutečnost, že jsme ve druhém poločase nedokázali víckrát využít naší přesilovku. Šance jsme na to měli,“ uznal hostující kouč Zdeněk Jungvirt. „Vliv na náš výkon mělo i brzké zranění a střídání Machaly.“

Hra se ke konci rozdrobila do osobních soubojů, ztratila na plynulosti a to pochopitelně vyhovovalo nakonec vítěznému Humpolci. „To, že jsme hráli v deseti, nás nutilo dohrávat zápas tak, jak jsme dohrávali,“ připustil Soural. „My jsme vítězství doslova vydřeli. Zápas asi nebyl v některých momentech pro diváky moc pěkný, ale kluky musím za bojovnost pochválit.“

HUMPOLEC – HAVLÍČKŮV BROD 2:1

Góly: 25. Černík (pen.), 32. Paťha - 54. Turek. Rozhodčí: Herzog. ŽK: 3:3. ČK: 1:0. Diváci: 350. Poločas: 2:0. Humpolec: Kříž – Keller, Černík, Pecha, Hes – Nermut, Kříženecký (85. Honzárek), Kopic, Paťha – Jeřábek, Pícha (90. Páša). Havlíčkův Brod: Rezničenko – Hubner, Tůma, Novotný (38. Machala), Bláha – Turek, Háněl, Slanař, Ganobjak – Provazník, Adam. Nejlepší hráči: Jeřábek, Pícha, Paťha.
Příští kolo: Velká Bíteš – Humpolec, Ždírec n. D. – Jemnicko, Polná – Vrchovina, Bystřice n. P. - Třebíč B, Stará Říše - Moravské Budějovice, Herálec – Okříšky, Havlíčkův Brod – Hartvíkovice, Jaroměřice n. R. – Pacov.