Ti získali plný počet bodů v zápasech proti vysočinskému rivalovi ze Žďáru nad Sázavou. Pelhřimov se moc neukázal, od silné Sparty Brno dostal šest gólů.

PELHŘIMOV – SPARTA BRNO 1:6
Úvod patřil Pelhřimovu. Sólo nevyužil Šafařík, dorážka Hákovy standardky se odrazila od obránců. Na druhé straněPříkrý přešel přes dva hráče ale na jeho střílený centr nikdo v šestnáctce nedosáhl. Po půlhodince hry nevyužili domácí tři rohy za sebo,  ale z nenápadné akce přehodil neatakovaný Hodek vybíhajícího Švece.

Za dvě minuty vyrovnal  po Horkého rohu hlavou Ryšavý, prosadil se proti Lioliasovi, který chtěl míč vyboxovat. Potom se prosadili hosté, po přenesení hry doleva skóroval Příkrý. Po přestávce vyzkoušel gólmana tvrdou střelou D. Poul, ten pohotově vyrazil míč nad břevno. Po rohu zvýšil hlavou Horváth a čtvrtý gól Sparty přidal po průniku středem Musil, který se navíc prosadil hlavičkou při páté brance. Šanci na korekci vysoké porážky odmítl Hák, když poslal polovysokou střelu těsně mimo. Následně nekrytý Čtvrtníček přidal po trestném kopu šestý gól hostů.

Góly: 36. Ryšavý  – 31. Hodek, 41. Příkrý, 48. Horváth,  57. a 63. Musil, 77. Čtvrtníček. Poločas: 1:2. Pelhřimov: Švec – Červenka (33. V. Poul), Mádl, Bezemek, Brada – Kupka, D. Poul, Ryšavý, Šafařík – Horký, Hák.

HUMPOLEC – ŽĎÁR N. S. 1:0
Začátek utkání byl opatrný z obou stran, na menším hřišti vázla kombinace. Nikdo nechtěl inkasovat jako první.  Humpoleckým se ale přece jen ještě v první půli podařilo vstřelit úvodní branku zápasu, a to když se střelecky prosadil Prokop, který ve vápně udělal kličku obránci a nekompromisně zakončil.  Vzadu hrál Humpolec pozorně a soupeře do vážnější akce nepustil.

Po změně stran se domácí dorostenci dostali pod tlak, soupeř toužil po vyrovnání. Obrana ale i nadále byla proti, stejně tak výborně chytající Jícha. Humpolečtí hrozili brejky, zejména při dvou z nich mohli svoje jednogólové vedení upevnit, když například Alt šel sám na brankáře, ale neproměnil. V závěru měli domácí i kousek štěstíčka, které si určitě po smolném zápase na Spartě Brno zasloužili – po akci hostí zazvonila u Jíchovy branky tyč.

„Hráli jsme dnes s mužstvem, které mělo zatím plný bodový zisk. S výhrou a třemi body jsme samozřejmě spokojeni, včetně vloženého kola jsme totiž konče dneškem sehráli tři zápasy s třemi asi nejkvalitnějšími celky v soutěži. Dnes nás podržel gólman Jícha a i celá obrana fungovala spolehlivě," prohlásil trenér vítězů Jiří Hájek.

Gól: Prokop. Poločas: 1:0. Humpolec: Jícha – Palán, Fikar, Žatečka, Vávra – Podoba, Maršík, Neuber, Kučera – Sadský, Prokop. Střídali: Vrána, Alt.
Další výsledky: Blansko – Otrokovice 2:1, Vrchovina – Havlíčkův Brod 1:7, Líšeň – Velké Meziříčí 5:0, Bohunice – Třebíč 9:1.

HUMPOLEC – ŽĎÁR N. S. 6:1
Padesát minut se hrál téměř vyrovnaný fotbal, i když domácí měli mírnou převahu. Vedení se ujali Humpolečtí, když Filípek chytře přeloboval gólmana Žďáru, po jeho  špatné rozehrávce. Po přestávce ale hosté vyrovnali z trestného kopu po faulu Krejčího a chvílemi to pak i vypadalo, že by mohli vedení strhnout na svoji stranu. Jenže to by nesměl v 55. minutě vtrhnout na hřiště uragán jménem David Jančík. Jeho příchodem se zvedla i hra celého týmu, a i díky jeho dvěma gólům a dvěma nahrávkám Humpolečtí ve druhé půli svého soupeře jednoznačně přehráli pohledným fotbalem i krásnými gólovými akcemi.

Góly Humpolce: Filípek 4, Jančík 2. Poločas: 1:0. Humpolec: Humpolec: Michut – Moravec, Havel, Vrátný, Krejčí – Kosyta, Filínský, Honzl, Látera – Filípek, Vrána. Střídali Šrámek, Jančík.
Další výsledky: Blansko – Otrokovice 0:1, Vrchovina – Havlíčkův Brod 0:3, Líšeň – Velké Meziříčí 0:1, Bohunice – Třebíč 4:0, Pelhřimov – Sparta Brno 2:1 (bližší nehlášeno). ⋌(va, hst)