Přitom první poločas se vyvíjel jednoznačně pro domácí. Ti za půl hodiny získali tříbrankové vedení. „Na zápas jsme jeli jen se dvěma hráči na střídání a dva hráči ze základu dorazili až těsně před začátkem. Když tomu připočtu zranění brankáře Vošahlíka a pak i středního záložníka, panoval v našich řadách zmatek. Výsledkem byla nepovedená čtvrthodina, v níž jsme třikrát inkasovali," zdůvodnil katastrofální začátek trenér Černovic Josef Hadrava st.

Radikální změna po přestávce

Humpolečtí v poločase drželi všechny trumfy v ruce. Vedli o tři góly a v poli měli jednoho hráče navíc. Jenže po přestávce se nečekaně karta otočila. „Humpolec pod vlivem výsledku slevil, my jsme začali hrát zodpovědně. Z brejků jsme dali dva góly a ještě trefili břevno," připomenul Hadrava a jeho humpolecký protějšek Imrich Brdečka dodal: „Museli jsme se strachovat o výsledek. Dobře to pro nás dopadlo, ale z druhého poločasu si musíme vzít ponaučení. Pokud bychom takto hráli i v dalších zápasech, špatně by to skončilo."

Humpolec B se po vítězství 4:2 dostal na šestou příčku a může do dalších zápasů jít relativně v klidu. Černovice naopak musí vyhlásit stav ohrožení, sestupové příčky se jim nebezpečně přiblížily. Předsezonní plán neplní ani náhodou. „Po vcelku povedené přípravě byly naše představy jiné. Za ideální stav by se dalo považovat to, kdybychom získali v prvních dvou kolech čtyři body. Takhle jsme se odsoudili k boji o záchranu. Teď jedeme do Mírovky, pak nás čeká zápas pravdy doma proti Lučici. Potřebujeme sbírat body, aby se naše situace ještě více nezhoršila," ví Josef Hadrava.