Humpolec předvedl po pauze veletoč

Pelhřimovsko – Už o pět bodů vedou tabulku I. B třídy fotbalisté juniorky Humpolce. Ti po zlepšeném výkonu ve druhém poločase porazili rezervu Ždírce nad Doubravou.

23.10.2017

Ilustrační foto.Foto: Deník / Sonnek Pavel

ČERNOVICE – LÍPA 0:0
Zápas moc fotbalové krásy nepobral. Hosté se o možnost lepšího výsledku obrali sami. Kutlvašr ve 37. minutě neunesl neodpískání faulu, při následné akci brutálně fauloval Boháče a poslal Lípu do deseti. První poločas se dohrál prakticky bez šancí. Hosté měli tři střely na branku, které pochytal Pistulka, domácí se trápili s finální přihrávkou. Po přestávce se pokračovalo v nevalné hře, rozhodnout mohli v samém závěru hosté, ale ve stoprocentní šanci vystřelili nad.

Rozhodčí: Krymová. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 (37. Kutlvašr). Diváci: 70. Černovice: Pistulka – V. Hůlka, P. Pěnka (27. Tíkal), Vránek, Krejčí, Boháč, Růžička (75. Filípek), L. Pěnka, Paclík, Jůn, Buček.

HUMPOLEC B – ŽDÍREC B 5:1
Humpolci se v prvním poločase nedařila kombinace, hosté byli lepší, dobře napadali rozehrávku soupeře. Zaslouženě se ujali vedení, když se z úhlu prosadil Zahradník. Obrat zápase přinesla střídání, hru Humpolce oživili Paťha a Alt. Domácí získali více prostoru, začala se jim dařit křídelní hra. Po akci Paťhy vyrovnal Dominik Maršík. O tři minuty později unikl obraně Dominik Maršík a Kratochvíl posunul skóre na 2:1. Tentýž hráč stál i za třetím gólem Humpolce, který s definitivní platností rozhodl. „Pak už jsme získali na hrou kontrolu. Další gól přidal Kříženecký a následně se hezky z dálky trefil Benáček,“ popsal závěr zápasu kouč domácích Imrich Brdečka.

Góly: 59. Dominik Maršík, 62. a 73. Kratochvíl, 81. Kříženecký, 82. Benáček – 14. Zahradník. Rozhodčí: Bula. ŽK: 3:2. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Humpolec B: Michut – Fikar, Prokop, Doležal, Kotlík (55. Paťha), Benáček, Kříženecký, Šilpoch, Dominik Maršík, Beránek (68. Alt), Kratochvíl.

N. RYCHNOV – ŠTOKY 2:1
Ačkoliv byla první půlka herně vyrovnaná, do většího počtu šancí se dostali domácí. Ty po čtvrthodině dostal do vedení po dlouhém nákopu za obranu O. Kratochvíl. Pojistku mohl přidat Brož, ale vychytal ho vyběhnuvší Uhlíř, v další šanci neuspěl Březina. Po přestávce začali lépe hosté a zaslouženě se dočkali vyrovnání. V 62. minutě usměrnil centr hlavou do sítě Žila. Pak zápas dlouho směřoval do remízového konce. Změnu přinesla 88. minuta. Míč vybojoval Kratochvíl, Brož sice ještě trefil Uhlíře, ale Březina při zakončení do prázdné branky neselhal. Závěr se dohrál za hodně nervozní atmosféry. Neodpískání faulu ve středu hřiště neusnesl Kunc a po strčení do protihráče viděl červenou kartu, zápas nedohrál ani jeho spoluhráč Vodička.

Góly: 16. O. Kratochvíl, 88. Březina – 62. Žila. Rozhodčí: Maar. ŽK: 3:2. ČK: 0:2 (90. Kunc, 90. Vodička). Diváci: 60. Poločas: 1:0. Nový Rychnov: Holan – Březina, O. Kratochvíl, Florian, J. Kratochvíl, J. Mareš, Brož, Faltýnek, Marek, Karpíšek, Červenka.

23.10.2017 VSTUP DO DISKUSE

Iveta Jiránková vybojovala v Charkově bronz.

Jiránková poslala z kola ven mistryni světa

Ilustrační fotografie.

Želivští školáci pobesedují s chartistou Janem Litomiským

Smích a slzy. Herci se rozloučili s Jerrym, věčným šiřitelem dobré nálady

Třebíč - Dlouhotrvajícím posledním potleskem se přátelé a kolegové ze Švandova divadla rozloučili v Třebíči s hercem Jaroslavem Šmídem. Zemřel 15. listopadu ve věku pouhých 47 let.

Krabice plné dárků potěší i děti na Vysočině

Vysočina – Již pošesté se s blížícími se vánočními svátky rozjíždí celorepubliková charitativní akce Krabice od bot. A i letos se do ní mohou zapojit rovněž zájemci z Kraje Vysočina.

Doba temna trvá. Florbalisté Spartaku nedosáhli na body

Pelhřimov – Zlou sérii se florbalistům Spartaku ukončit nepovedlo, do prvoligové tabulky si připsali porážku s Litvínovem. „Spousta šancí, tyček, ale pouze tři góly, které na vítězství nestačily. Nevyhrál lepší, ale efektivnější tým. Bohužel naše neproměňování šancí nás sráží stále více,“ hodnotil zápas trenér Pelhřimova Jan Knězů.