Jednoznačnou ztrátou ale dělba bodů není, pro Humpolec se zápas nevyvíjel dobře, dlouho prohrával a tým Sapeli Polná se ukázal jako zdatný soupeř, který snadno tlaku protivníka nepodléhá. „Klukům nemohu nic vytknout, bojovali. Přesto se ukázalo, že musíme ještě ujít dlouhou cestu, abychom byli úspěšní," prohlásil kouč Humpolce Ján Kubík.

V prvních minutách se hrálo podle očekávání. Humpolec se vrhl do útoku, vytvořil si několik slibných příležitostí, ale gól nedal. „Pak přišly dvě chyby Jeřábka. Hlavně ta druhá byla obrovská a Padrnos toho využil," připomenul Kubík hrubku zkušeného středopolaře. Následoval faul brankáře Kříže a inkasovaný gól z penalty.

Pak už to bylo bušení do zavřených dveří. „Sapeli má zkušený tým, většina hráčů prošla Jihlavou a projevilo se to hlavně v těchto chvílích. Soupeř hrál velmi organizovaně, zavřel hřiště a nám se do jeho obrany těžko dostávalo," přiznal kouč Humpolce.

Jen jeden gól

Vyrovnání přece jen přišlo, zařídil ho navrátilec Tomovič, který patřil mezi ty lepší v humpoleckém dresu. „Je vidět, že je silný směrem dopředu, dozadu je to horší. Odvedl ale to, co jsem od něj čekal," vystavil Kubík vysvědčení krajnímu záložníkovi.

Humpolečtí v závěru sahali i po vítězství. Trefit se mohl Pícha, Paťha postupoval dokonce sám na brankáře. Jenže hře domácích chyběl větší klid a horké počasí odčerpalo množství sil. Žolík v podobě Pikla scházel také.

„Bohužel nemohl nastoupit, protože jeho návrat není dořešen administrativně. Kdybych ho mohl v té šedesáté minutě poslat na hřiště, tak bychom asi vyhráli. Je to typ fotbalisty, který se umí prosadit v souboji jeden na jednoho, jsem přesvědčený, že právě on by se stal tím rozdílovým hráčem," pustil se Ján Kubík do spekulací.