Zatímco v Žirovnici se hovoří o záchraně soutěže, v Humpolci pomýšlí na mety nejvyšší. Humpolec do sezony vstupuje v roli korunního prince přeboru. Jelikož z divize nikdo nesestoupil, logika věci ho staví do role favorita tohoto ročníku.

„Chceme hrát o špici, to můžu potvrdit. Zda se budeme prát o postup, říci v tuto chvíli nemůžu," ponechal si alespoň trochu manévrovacího prostoru trenér Ján Kubík a dodal: „Bavit se o divizi, to není jen otázka hráčského kádru. Záleží, zda je na to připravený i klub po finanční stránce. Uvidíme, jakou si vybojujeme výchozí pozici a v zimě se o tom můžeme pobavit," naznačil.

Vicepřeborník přes léto jednoznačně posílil. Z kabiny sice odešli Pohan a Hes, ale ani jeden z nich nebyl na jaře stabilním členem základní sestavy. Naopak Tomovič s Piklem by měli zvednout ofenzivní sílu týmu. „Tomovič je pro nás nadstandardní posilou. Snad jedinou jeho nevýhodou je, že pracuje na tři směny, takže to bude mít náročnější s pravidelným tréninkem," zamyslel se Kubík a k Piklovi dodal: „V Rakousku trochu ztratil, takže potřebuje čas, aby se dostal do formy. Momentálně nemá místo v základu jisté, na jeho pozici máme poměrně velkou konkurenci," informoval kouč Humpolce.

Cíl? Záchrana

Žirovnici čeká sezona, která bude bojem o přežití. „Naším jediným cílem je záchrana," přiznal bez obalu trenér Zdeněk Pahr a hned vysvětlil proč: „Máme velmi úzký kádr, pokud se nám někdo zraní, budeme mít obrovské problémy," tuší.

Slavoj ve srovnání s předešlou sezonou oslabil. Citelná je hlavně ztráta Poula, který se uchytil v divizním Pelhřimově. Na marodce je stále Kořínek, který by za normálních okolností platil za pilíře defenzívy. Směrem dopředu tým na jaře táhl Adamec, ale i on je momentálně v roli diváka.

„Dostal zákaz činnosti na pět zápasů. Nevím, zda se nám povede dosáhnout toho, aby mohl hrát dříve," krčí rameny Pahr. Snad jediný post, na němž se Žirovnice posílila, je pozice brankáře. K Trepkovi přibyl Dvořák z Pelhřimova. „Jsou to rovnocenní brankáři, ale momentálně jako s jedničkou počítám s Dvořákem," informoval kouč Slavoje.