Vzhledem k tomu, že hosté přijedou s vizitkou prvního týmu tabulky krajského přeboru, je otázka favorita vyřešena. „Favorit je jasný. Pro Humpolec hovoří postavení v tabulce, kvalita kádru i ambice," postavil svůj tým do role outsidera trenér Slavoje Leoš Mitas. Ten ale odmítl tvrzení, že jeho mužstvo může v zápase jen získat. „Bohužel i my musíme. Bodů nemáme na rozdávání a v minulém kole jsme žádný z venku nedovezli. Proto by byla další ztráta už hodně nepříjemná. Musíme do utkání jít s vědomím, že je potřeba bodovat," přiznal.

Hosté myslí pochopitelně na vítězství. „Chtěli bychom tři body, ale před zápasem je těžké si něco plánovat, zvláště, když jaro je stále jen na začátku," nechal se slyšet trenér Humpolce Josef Soural a pokračoval: „Žirovnici nesmíme podcenit. Nemá bodů na rozdávání a právě proto to bude těžký soupeř, který nedá svou kůži lacino. Navíc zápas má příchuť derby," varoval.

Tráva může hostům zamotat hlavy

Na Budíně se samozřejmě bude hrát na přírodní trávě, jiná možnost ani není. Vzhledem k tomu, že hřiště leží poměrně ve stínu, byla a bude kvalita hrací plochy otázkou. „Na hřišti jsme v úterý trénovali.  Nebylo špatné, bohužel od té doby zapršelo. Musíme počítat s tím, že bude měkké, ale hratelné," předpověděl Leoš Mitas. Humpolec odehrál až na jeden zápas celou zimní přípravu na umělé trávě, takže ho čeká přechod na jiný povrch. „Může to být naše nevýhoda, ovšem nic s tím nenaděláme. V rámci posledního tréninku před zápasem si na přírodní trávě na pár minut zatrénujeme, ale nic víc pro to nemůžeme udělat. Vymlouvat se však nehodlám, dobrý fotbalista si musí rychle zvyknout," odmítl další spekulace Josef Soural.

Žirovnická marodka není vysoká. „Uzdravil se Poul, Moravec začal s tréninkem," informoval Mitas, ale jednoho hráče musí na dlouho oželet: „V zápase s Náměští si poranil achilovku Jiří Vodáček. Je po operaci a v této sezoně už do hry nezasáhne," sdělil nepříjemnou novinu.

To Humpolec má marodku naprosto prázdnou. „Několik hráčů se potýkalo s drobnými nachlazeními, ale pokud se nestane nic na poslední chvíli, budeme kompletní," informoval trenér lídra tabulky krajského přeboru.