První kola nového ročníku ale hovoří o něčem jiném. Humpolec doma remizoval se Sapeli a z Velké Bíteše si odvezl pětigólový „nášup".

„Nezačali jsme sezonu dobře, to víme všichni. Kluci roli favoritů, do které nás všichni staví, neunesli, nepopasovali se s tím. Možná čekali, že půjde všechno samo, že budeme snadno vyhrávat a každý je bude plácat po zádech. Teď dopadli na tvrdou zem," uvedl trenér Ján Kubík.

Přitom první minuty utkání ve Velké Bíteši na propadák favorita neukazovaly. „Začali jsme dobře, dali jsme gól a měli další šance. A jaké šance, postupovali jsme sami na brankáře. Mohli jsme vést klidně 3:0. I domácí přiznali, že kdybychom to dokázali proměnit, bylo by po zápase. Bohužel jsme ale další gól nepřidali a přišlo uspokojení a ztráta pozornosti," popsal Kubík vznik potíží.

Domácí nekoncentrovanost trestali. Ještě do přestávky otočili skóre na 2:1 a po ní přidali další tři góly. Zápas se tak pro Humpolec změnil v hodně bolestnou lekci. „Vystřízlivěli jsme, Bíteš nám ukázala cestu, porazila nás agresivitou a chutí do fotbalu," musel přiznat kouč hostů.

Ten s rozborem utkání dlouho neotálel, hráči to schytali ještě na D1. „Po zápase by se to dělat nemělo, ale na trénincích je problém, abychom se sešli všichni. Proto jsem si už v autobuse s hráči o všem popovídal. Řekl jsem jim to poměrně v klidu, vysvětlil, co se mi nelíbilo a co se musí změnit," prohlásil Kubík a dodal: „Především musíme zlepšit hru v obraně. Útok je v pořádku, ale góly, jaké jsme dostali v Bíteši, byly hodně laciné. V tom jsme byli až k smíchu," nebál se pojmenovat věci správným slovem.