„Nečeká nás lehká sezona, ale pokud se letos udržíme, pak věřím, že se v soutěži zabydlíme. Máme mladý tým, který by se v budoucnu mohl pohybovat ve středu tabulky," je přesvědčený hrající trenér Jiří Lapáček.

Vracíte zpět mezi okresní elitu. Stojí za tím asi obrovské penzum práce. . .
Povedla se nám generační obměna, která už započala před nějakými pěti lety. Nebylo to bez potíží, mezitím jsme sestoupili. O návrat do přeboru jsme usilovali už v předešlé sezoně, kdy jsme skončili druzí. Musím přiznat, že nás Velká Chyška překvapila. Měli jsme sice fenomenální jaro, ale soupeř dokázal vyhrávat o gól a my jsme bodové manko nezlikvidovali. Dočkali jsme se až letos. Po nepovedeném začátku sezony, kdy jsme prohráli dva zápasy ze tří, jsme se rozjeli. Důležitá byla výhra v Želivě, kde jsme pět let nevyhráli. Ta nám dodala sebevědomí. Myslím si, že jsme do přeboru postoupili zaslouženě a že tým na vyšší soutěž má.

Jednou z bolestí Hořepníka byl v minulých sezonách fakt, že se mu nedostávalo hráčů. Výjimkou nebyli zápasy, v nichž hrál jen v deseti. Teď je ale situace opačná. . .
Momentálně máme k dispozici devatenáctičlenný kádr. Pravdou je, že kvalitu na II. třídu má třináct čtrnáct hráčů, ale na druhou stranu máme velmi mladý tým, který chce na sobě pracovat. Proto jsem přesvědčený, že soutěž odehrajeme důstojně.

Co to znamená „důstojně" v hořepnických poměrech?
Cíl můj i vedení je v první sezoně vybojovat záchranu. Do budoucna máme plány větší. Vzhledem k tomu, že je tento tým z hlediska věku velmi perspektivní, mohli bychom usilovat o umístění ve středu tabulky. To tak ale až za tři roky.

První sezona bude hodně těžká. Musíte se vyrovnat s rolí nováčka a pak se dá počítat, že bude v návaznosti se snižováním počtu účastníků v krajském přeboru sestupovat více týmů než obvykle. . .
Opravdu nečekám lehkou sezonu. Mužstva z Pelhřimovska neměla na jaře v I. B třídě zrovna dobrou výkonnost, takže je nutné počítat s tím, že z okresního přeboru budou po této sezoně sestupovat nejspíše dvě mužstva. Když vezmu týmy ze spodu tabulky, tak řada z nich není v ideální situaci. V Čejově zrušili béčko, Žirov výkonnostně stagnoval, protože přebudovává hřiště. My ale přicházíme jako nováček s mladým týmem a chybějí nám hlavně zkušenosti. Pokud se s tím vyrovnáme a první rok se udržíme, pak jsem přesvědčený, že se v soutěži zabydlíme.

Bude hodně důležité, jaký stylem vstoupíte do sezony?
Nebude to jen o prvních zápasech, důležitý pro nás bude celý podzim. Máme takové vylosování, že proti papírově silným týmům hrajeme doma a jedeme na hřiště svých největších konkurentů v boji o záchranu. Můžeme tedy hodně získat i ztratit. Pokud se nám podzim povede a budeme na nesestupové příčce, bude se nám dýchat o poznání lépe. Obecně důležité pro nás budou domácí zápasy. Vyhovuje nám širší hřiště, ve III. třídě jsme za poslední roky doma jen dvakrát remizovali.