Neplatí to o fotbalistech Speřic, ti už mají několik tréninkových jednotek za sebou.

Speřice
Tým Dálnice už je v přípravě. Začal ji minulý v pátek. „To byl oficiální začátek, jinak hráči si hráči jednou za týden chodili zahrát fotbal do tělocvičny," informoval trenér Pavel Žatečka.

Ten pro své svěřence žádnou převratnou novinku nenachystal. Čekají je tři tréninky týdně, dva z toho v terénu v okolí Speřic. Třetí pak na umělé trávě v Jiřicích. „Tamní hřiště nám bude dostačovat v úvodu přípravy, v únoru už bychom rádi párkrát dojeli do Humpolce," doplnil kouč.

Vzhledem ke zlepšeným výkonům v závěru podzimní části není moc důvodů měnit podobu kádru. „Nikdo neodešel, jen budeme usilovat o prodloužení hostování Ládi Ganobjaka z Herálce. Do přípravy se už zapojí Jirka Holenda starší, který na podzim nehrál kvůli zranění," informoval Žatečka.

Speřice se účastní Bernard Cupu v Humpolci, ale ten se netýká prvního týmu. Jádro družstva pro zimní turnaj vytvoří dorostenci. Áčko zápasovou přípravu začne až v březnu, postupně změří síly s Přibyslaví, Mírovkou a Světlou nad Sázavou. Generálka už by se v případě příznivého počasí měla hrát na hřišti ve Speřicích.

Start přípravy: 8. 1.

Zápasy:
5. 3. Přibyslav (UT Humpolec)
12. 3. Mírovka (UT Humpolec)
19. 3. Světlá n. S. (D)

Kamenice nad Lipou
Ve městě pod Lípou panuje před startem přípravy, který je naplánován na pátek, velké očekávání. Důvodem nejsou posily, ale nově vybudované hřiště s umělou trávou. „Podmínky pro přípravu máme teď ideální. Loni jsme přišli i o možnost trénovat na škvárovém hřišti, takže jsme museli daleko dojíždět. To bylo náročné časově i finančně. Teď máme skvělé zázemí," libuje si trenér týmu Radek Bouchal, který z pochopitelných důvodů hodlá hřiště maximálně využívat a v tělocvičně trávit jen minimum času.

Herní přípravu odstartuje turnaj 27. února a kromě Slovanu se na něm představí Soběslav, Telč a Dačice. Hrát se bude systémem, který je běžný pro letní turnaje. Pohyby v kádru nejsou prakticky žádné. „Nikdo neodešel, nikdo nepřišel. Jen doufám, že se nám povede prodloužit hostování Ondry Doležala, který u nás byl na podzim spokojený," vyslovil Bouchal přání.

Start přípravy: 15. 1.

Zápasy:
27. 2. turnaj v Kamenici (12.30)
5. 3. Veselí n. L. (UT D, 16.00)
12. 3. Chýnov (UT D, 14.00)
19. 3. N. Včelnice (UT D, 15.00)

Pacov
Příprava na podzim nejúspěšnějšího celku z Pelhřimovska startuje 21. ledna. „Začínáme tréninkem v tělocvičně, ale budeme to střídat. V plánu jsou pochopitelně i výběhy do terénu," informoval trenér Jozef Lehocký. Ten nemá moc důvodů měnit kádr, a to se ani nestalo. „Mužstvo by mělo do přípravy vstoupit v té podobě, jak dohrálo podzim. Jen bych rád zapojil dva tři hráče z dorostu," dodal.

Pacov bude za přípravnými zápasy dojíždět, hřiště s umělou trávou nemá. „Máme k dispozici jen malé, které se hodí maximálně pro trénink. Rádi bychom občas zajeli do Kamenice, kde teď vybudovali nové," zmínil plány Lehotský.

Start přípravy: 21. 1.

Zápasy:
7. 2. Kácov (UT Vlašim, 15.00)
14. 2. Miřetice (UT Vlašim, 15.00)
20. 2. Zdislavice (UT Vlašim)
27. 2. Sok. S. Ústí (UT Tábor, 14.30)
5. 3. Mladá Vožice (UT Tábor)
12. 3. Ledeč n. S. (UT Vlašim, 13.00)
19. 3. Humpolec (D, 15.00)

Pelhřimov B
Juniorka na podzim získala jen osm bodů a nachází se v pásmu sestupu. Je tedy pochopitelná snaha tým posílit. „Snažíme se tým doplnit, na podzim jsme se přesvědčili, že jen s mladými se soutěž hrát nedá. Hledáme tedy v nižších soutěžích zkušené hráče, kteří by nám pomohli," uvedl trenér Aleš Pokoj. Ten nechce dopustit opakování léta, kdy tým nesehrál žádné přípravné utkání. „Soupeře zatím hledáme, ale máme zájem o týmy z prvních tříd. Potřebujeme hrát takové zápasy, které by nás připravily na sezonu," vysvětlil. První trénink má pelhřimovské béčko v plánu v pátek. ⋌