Druhým místem tento předpoklad naplnili, na druhou stranu na postupující Budíkov ztratili čtrnáct bodů.
„S druhým místem jsem spokojený. Vzhledem k tomu, že jsem v Plačkově rok, mohu srovnávat jen jaro s podzimem. V tomto směru jsme ovšem výrazný pokrok neudělali," přiznal Jiří Hájek.

Po pravdě, jaro v podání Plačkova vzbuzovalo spíše rozpaky. Pětibodová ztráta na lídra tabulky se takřka ztrojnásobila. Důvodů je vícero. „Nepovedla se nám zimní příprava. Účast hráčů nebyla optimální," přiznal zklamání Jiří Hájek, který byl na předchozích štacích zvyklý svým svěřencům v zimě pilovat kondici. Plačkovští si sice zařídili tréninky i na umělé trávě v Humpolci, ale zájem o ně ze strany byl hráčů malý.
V minulých letech se hra týmu točila kolem exligisty Martina Guzika. To platilo ještě na podzim, na jaře už byl tento ofenzivní hráč v plačkovské kabině spíše hostem. „Odehrál jen čtyři zápasy. Kvůli jeho pracovní zaneprázdněnosti se nedá počítat s tím, že to bude v budoucnu lepší," tuší Hájek.

Pokud se má Plačkov porovnávat s vítězem soutěže, pak nejvíce pokulhává v ofenzívě. Budíkov měl čtyřicetigólového Kavku, kterému na jaře zdatně sekundoval Smereka, vicepřeborník střelce prostě nenašel. „Čtrnáct gólů dal Lukáš Ehrlich, ale na jaře moc nehrál a trefil se už jen dvakrát," nepřímo potvrdil potíže na klíčovém postu kouč Sokola.

Proto pokud chce Plačkov v další sezoně atakovat nejvyšší mety, musí se na útočnou fázi zaměřit. „Jsou dvě cesty, jak to vyřešit. Buď někdo přijde, nebo musí dojít u nás ke změně přístupu. Naši ofenzivní hráči moc netrénují a proto se nemohou lepšit," připomíná malou účast na trénincích Jiří Hájek.

Zároveň přiznává, že by z vybojovaných pozic v další sezoně nerad ustupoval. „Chtěl bych, aby jsme bojovali o čelo tabulky. Lehké to nebude. Na jaře naznačila sílu Obrataň, počítat se musí s Pacovem nebo Počátkami," vyjmenoval konkurenty.