Fotbalisté Žirovnice první příčku uhájili, ze Světlé nad Sázavou si odvezli bod

Pelhřimovsko – Šlágr 17. kola I. A třídy fotbalistů vítěze neměl. Světlá nad Sázavou doma nedokázala přetlačit Žirovnici, hosté tak s dvoubodovým náskokem nadále vedou tabulku. Do boje o čelní pozice se vrací Kamenice nad Lipou, která dokázala otočit zápas v Telči. Nedařilo se Pacovu, v Leštině prohrál čtyřgólovým rozdílem.

16.4.2018

Ilustrační fotoFoto: Deník / Archiv

LEŠTINA – PACOV 4:0
Prvních třicet minut se domácím nedařilo dostat do hry. Hosté byli lepším týmem, ale šance z kategorie gólových si nevypracovali. Pak se domácí probrali a začali hrát. Vedoucí branky se dočkali ve 43. minutě, kdy zahrával rohový kop Mišovic a Čuřík ho uklidil hlavou do sítě. Hned z rozehrávky přišel dlouhý nákop do domácího vápna, kde Bárta fauloval a Pacov zahrával penaltu. Střela ale skončila na tyči. Ve druhé půli byli domácí lepším týmem a vyjádřili převahu i gólově. Pacov se vůbec nedostal do hry a inkasoval ještě tři branky.

Góly: 43. Čuřík, 51. Štros, 73. Forejt, 90. Pajer. Rozhodčí: Hanzl. ŽK: 1:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Pacov: Basík – Kostroun, Z. Rybčák, Maršík, Váňa, L. Rybčák (78. Jan Přibyl), Ševčík, Jaroslav Přibyl (56. Vítámvás), Dvořák, Pražák, Bártů.

SVĚTLÁ N. S. – ŽIROVNICE 1:1
Hostující celek byl po celý zápas fotbalovější, měl více ze hry a balon víc na kopačkách. Ovšem na vyložené šance vyhrála Světlá, když šla třikrát sama na brankáře. Ale dvakrát selhal Křikava a jednou Novák. A tak zaúřadovali hosté, v 50. minutě tečoval balon do sítě Vodáček. Sklářům se ale šest minut před koncem zápasu podařilo alespoň srovnat hlavičkou Jiřího Valenty. „Pro nás bylo rozhodujícím momentem zranění Nováka a následné odstoupení. Na naší hře to bylo znát. Podle průběhu to na jednu stranu bereme jako ztrátu dvou bodů, ale na druhou stranu jsme prohrávali a těsně před koncem alespoň srovnali,“ řekl manažer Světlé Miloš Malina.

Góly: 84. J. Valenta – 50. Vodáček. Rozhodčí: Šetek. ŽK: 2:2. Diváci: 220. Poločas: 0:0. Žirovnice: Švec – Cajz (80. Péč), Knotek, Svoboda, Vodáček, Rozporka, T. Hřebecký, Vilímek (69. Hadrava), Tolkner, Staněk, M. Hřebecký.

TELČ – KAMENICE NAD L. 1:2
Čekání fotbalistů Telče na první jarní výhru pokračuje i po sedmnáctém kole. „Soupeř hrál dobře po zemi, začátek zápasu jsme měli spíše my,“ řekl po něm trenér domácích Josef Jančo. Hráči na obou stranách však často mířili mimo. Až ve 20. minutě po akci prostředkem hřiště Jančo přihrál na stranu Páralovi, který zakončil do sítě. V šancích byli i hosté, ale Vašina chytal skvěle. Až po rychlé rozehrávce trestného kopu padl vyrovnávací gól. Další šance v závěru prvního poločasu pak skončila nad brankou Telče. Ve druhém poločasu už převzali iniciativu hosté. Trestný kop v 61. minutě ještě skončil ve zdi. Pak se ale opakovala akce ze závěru prvního poločasu – rychle rozehraný trestný kop a gól Housera, který o vítězství Kamenice rozhodl. „Opět jsme trochu zaspali,“ musel uznat Jančo.

Góly: 20. Páral – 41. Míka, 74. Jiří Houser. Rozhodčí: Soukupová. ŽK: 0:1. Diváci: 150. Poločas: 1:1. Kamenice nad L.: Votápek – Míka, T. Hadrava, Pelc, Šuranský, Melzoch, Tadeáš Zahradník, J. Hadrava (88. Klusáček), P. Zahradník, Jiří Houser (90. Nechvíle), Vávra (75. L. Hadač).

16.4.2018 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Potravinářství - Potravinářství Řezník, uzenář 13 000 Kč Řezníci a uzenáři Balič, uzenář, řezník. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Dracoart s.r.o. - počátky 709, Stodolní, č.p. 709, 394 64 Počátky. Informace: Svitlana Dumnyčová, +420 601 234 679. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč Číšníci a servírky Číšník/ servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Nutný telefonický kontakt předem!. Pracoviště: Ivan bank-bedey -restaurace, U Popovic, č.p. 618, 393 01 Pelhřimov. Informace: Lyudmyla Bank-Bedey, +420 773 179 966. Výroba - Výroba Strojní inženýři a projektanti 25 000 Kč Strojní inženýři projektanti, konstruktéři Konstruktér tlakových nádob. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 50000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadujeme:, - vysokoškolškolské nebo středoškolské vzdělání technického zaměření, - Znalost modelování ve 3D (SolidEdge - výhodou), - Znalost modelování ve 2D AutoCAD, - Orientace ve výkresové dokumentaci, - Základní znalosti pružnosti a pevnosti, - Znalost materiálů (nerez výhodou), - Všeobecný přehled v nových technologiích, - Základní znalost (termodynamiky) výhodou, , Nabízíme:, - Práci na trvalý pracovní poměr – doba neurčitá, - Dobré finanční ohodnocení, - Možnost odborného vzdělávání, - Příspěvek na dopravu, - Příspěvek na závodní stravování, - Příspěvek na životní pojištění, - Možnost ubytování, - Další sociální výhody dané firemní kulturou, - Benefity poskytovány naší společností, , Náplň práce:, - Nastudování zadané zakázky, - Vyjasnění specifikací s obchodním zástupcem, nebo přímo se zákazníkem, - Vypracování základního návrhu (nádoby, zařízení), projednání s obchodním, zástupcem nebo přímo se zákazníkem, - Návrh materiálů, technického řešení dle požadavku zákazníka, - Zpracování kompletní konstrukční a průvodně-technické dokumentace od jednoduchých nerezových výrobků po komplexní procesní celky, - Spolupráce při návrhu se členy týmu (svářecí inženýr, výpočtář – pevnost, technolog, projektant, apod.). Pracoviště: Pacovské strojírny, a.s., Nádražní, č.p. 697, 395 01 Pacov. Informace: Pavel Dufek, +420 724 589 699. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 10 800 Kč Prodavači v prodejnách Prodavač,- ka/ pokladní. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 10800 kč, mzda max. 11340 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: kontakt se zákazníkem, práce na pokladně, práce na prodejní ploše - poradenství zákazníkům, práce se zbožím - příjem, doplňování, kontrola záručních lhůt, prezentace zboží dle plánogramů a standardů společnosti. Úklid prodejní plochy, zázemí a udržování čistoty regálů a zboží., , Telefonický kontakt nebo osobní kontakt na prodejně v průběhu otevírací doby.. Pracoviště: Rossmann, spol. s r.o. - drogerie a parfumerie, Palackého, č.p. 1460, 393 01 Pelhřimov. Informace: Mikešová Lucie, +420 724 694 052.

Fotbalisté Kamenice měli v zápase se Štoky převahu v poli, ale střelecky selhali.

Nedali jsme šance, zlobil se po prohře trenér Cerhan

Florbalisté odpor Jaroměře zlomili až ve třetí třetině

-

N. Rychnov inkasovaná branka povzbudila

Nový Rychnov – S velkým přehledem si připsali další tři body do tabulky I. B třídy fotbalisté Nového Rychnova. Antonínův Důl porazili přesvědčivě 5:1. Komplikací nebyl ani inkasovaný gól na 0:1 ve 31. minutě.

-

Juniorka odevzdala body Leštině

Humpolec - Fotbalová juniorka Humpolce dalšího favorita nezaskočila. Leštině, která patří k elitě I. A třídy, v sobotu na svém hřišti podlehla 0:2.