„Výsledek je pro nás velmi nepříjemný. Bohužel odpovídá tomu, co jsme předvedli. Náš výkon byl špatný, nestačil by na žádný tým v této soutěži," přiznal trenér fotbalistů Slavoje Leoš Mitas.

Na druhé straně pochopitelně panovala spokojenost. „Před zápasem jsem říkal, že bych bral jakýkoliv bodový zisk. Jsem rád, že máme nakonec body všechny, protože stále platí, že Žirovnice nemá špatný tým," nechal se slyšet kouč Humpolce Ján Kubík.

Ten měl pro své svěřence takřka výhradně jen slova chvály. „Odehráli jsme výborný zápas. Kluci podali dobrý výkon, zvládli jsme to i po taktické stránce. Žirovnici jsme v podstatě nepustili ke střele," připomenul.

Kratochvíl nabídl soupeři naději

Ráz derby určil už jeho úvod. Ve 4. minutě se dokázal uvolnit Pikl a po jeho centru poslal Humpolec do vedení Dalík. „Soupeř má sílu hlavně ve středu hřiště. Bylo nám jasné, že přes Dýnka a Vodáčka se budeme těžko prosazovat. Proto bylo důležité, že jsme dokázali potrestat první chybu," uvedl Kubík. Co se mu líbilo už méně, byla červená karta Kratochvíla na konci prvního poločasu.

„Obě jeho žluté karty byly naprosto zbytečné, protože se jednalo o fauly na polovině hřiště. Nás to pak donutilo stáhnout se více do defenzivy," připomenul změnu v taktice týmu.

Žirovnice měla ve zbytku zápasu optickou převahu, jenže o vyrovnání mohla jen snít. Gól prostě neměla z čeho dát. Do šance se nedostala, kombinacím chyběly nápad i přesnost. „Obranu soupeře jsme prakticky neprověřili. Nebyli jsme schopní si vytvořit tlak, pořádně vystřelit na branku," nemohl si nevšimnout Mitas. Jeho tým tak drží čtrnáctou příčku, která by po sezoně znamenala sestup do I. A třídy.