Tato sezona je však atypická. A rozhodně ne jen z toho důvodu, že Dálnice hraje domácí zápasy v nedalekých Jiřicích. Tým po mizerných výkonech patří mezi ohrožené sestupem. Podobné starosti ve Speřicích už hodně dlouho neměli.
Prohra v Přibyslavi byla už šestou jarní a čtvrtou v řadě.

„Jsme v obrovské herní krizi, takže jsme moc nepočítali s tím, že právě zápas v Přibyslavi nás postaví na nohy. My jsme navíc opět nastoupili v hodně kombinované sestavě. Chyběli nám Tomáš Jůzl a René Němec, kterého na stoperu musel nahradit Míra Vlček. Jeho zařazení do sestavy je vždy velkým hazardem, protože po každém zápase se mu udělá voda v koleni. Hrál i šestačtyřicetiletý Čeleda, na tom je dobře vidět, jak moc musíme improvizovat," informoval o potížích momentálně desátého týmu tabulky trenér Pavel Žatečka.

Špatná koncovka

Speřice přitom začaly skvěle jarní část a po dvou výhrách se vyhřívaly na pátém místě tabulky. Pak však přišla série proher, kterou proložilo jen „povinné" vítězství nad Humpolcem B.

„Pokazili jsme zápasy se Štokami a Havlíčkovým Brodem, v nichž jsme měli bodovat. Bohužel se trápíme v koncovce, na každý gól se neskutečně nadřeme," nastínil důvod trápení Žatečka.

Ten věří v rychlý obrat. Sobotní domácí zápas proti deváté Věžnici bude jedním z klíčových. „Už snad nastoupíme v kompletnější sestavě a věřím, že to zlomíme. Vůbec si nepřipouštím variantu, že bychom mohli sestoupit, to snad ani není možné. Jsme na tom sice špatně psychicky, ale pořád jsem přesvědčený, že máme lepší tým než naši konkurenti ze spodu tabulky. Pro záchranu musíme udělat všechno, musíme nechat na hřišti duši," burcuje tým kouč.