Pelhřimovští mají po domácím výbuchu s Velkou Bíteší co napravovat. Prohra v poměru 1:2 byla pro hráče, trenéry i vedení klubu frustrující.

„Probrali jsme to ihned po zápase. Ještě jsme se k tomu vrátili jednou v týdnu, kdy jsme si řekli, co bylo špatně. Tím to ale skončilo, nelze se jedním zápasem zabývat donekonečna. Musíme se dívat dopředu, učinit opatření, aby se to neopakovalo a pokud možno navázat na výkony z hřišť soupeřů,“ přeje si trenér FK Pelhřimov Václav Vokůrka.

Ten pro zápas v Polné bude mít úplně totožný kádr jako před týdnem, chybět bude tedy Adamec, který má vleklé potíže s kolenem. Přesto se chystají změny v základní sestavě. „O konkrétních jménech teď ještě hovořit nebudu, ale v jiném složení nastoupí obrana,“ odkryl alespoň část karet Václav Vokůrka.

Polná měla patřit do okruhu největších favoritů přeboru Vysočiny, což ale zatím nepotvrzuje. Bylo by ale chybou myslet si, že Pelhřimov čeká procházka růžovým sadem. Kádr Polné je natolik kvalitní, aby nadělal problémy komukoliv.

To ostatně Václav Vokůrka jen potvrzuje: „Polnou jsem viděl v Herálci. Hraje dobrý, kombinační fotbal. Je to vyspělý soupeř. Určitě se bude snažit útočit, ale jen bránit nejedeme ani my. Mohlo by to být pěkné utkání, které rozhodnou skutečné fotbalové kvality. Jdeme do toho s otevřeným hledím.“

Humpolec trápí  velká marodka

Pelhřimovské může v neděli pomstít Humpolec, protože jeho dalším soupeřem je právě Velká Bíteš. Ta se už řadu let prezentuje urputným fotbalem a, i když tradičně končí v dolní polovině tabulky, prakticky všichni favorité se s ní na zisk bodů neskutečně nadřou.

„Velká Bíteš je soupeř, jaký je. Nechtěl bych ji tentokrát rozebírat, protože my se musíme soustředit především sami na sebe. Problémů máme víc než dost,“ přiznal trenér třetího týmu tabulky Josef Soural. Na mysli měl především zdravotní stav stopera Hese. Ten má stále oteklý kotník.

„Hrát nebude. V týdnu zkusil vyklusávat, ale ani to mu nešlo,“ poznamenal kouč, pro něhož to nebude jediná komplikace, při tvoření základní sestavy. Útočník David Holoubek je silně nachlazen, dva týdny netrénoval obránce Kameš. Otázkou je i to, kdo půjde do branky. Opět to vypadá, že prosto vymezený tyčemi bude hájit asistent trenéra Martin Padrnos, neboť Křížovo týden staré zranění z tréninku bude možná vážnější, než se čekalo.

„Nejde ani tak o stehy, které zacelily tržnou ránu v obličeji. Problém je v tom, že se poranil v blízkosti oka, takže zranění musí zrevidovat specialista,“ vysvětlil Josef Soural s dodatkem, že kontrola u očního lékaře se uskutečnila v pátek.


Z výše zmíněných důvodů lze jen těžko vyíst, kdo bude v utkání favoritem. „Určitě do Velké Bíteše pojedeme s větším respektem, protože hráči, kteří nám budou chybět, patří do základní sestavy. Očekávám vyrovnané utkání a pevně věřím, že budeme bodovat,“ je optimistou kouč Humpolce.