Fotbalisté Kamenice zdolali obávanou Třešť

Pelhřimovsko – Můj dům, můj hrad platilo jen v případě Kamenice, která si věděla rady s Třeští. Fotbalisté Pacova a Žirovnice domácí zápasy nezvládli.

15.8.2017

Ilustrační fotoFoto: Vítek Šmahel

ŽIROVNICE – DOBRONÍN 2:6

Domácí byli sice častěji u míče, ale Dobronín uměl využívat šance, které si tvořil po rychlých protiútocích. Proto hosté snadno získali dvoubrankové vedení, které v závěru poločasu vynulovali Cajz a z penalty T. Houška. Dobronín ovšem gólově orámoval přestávku, z brejků udeřili Svoboda a Pospíchal. Slavoj už se ve druhém poločase střelecky neprosadil, naopak výhru hostů zvýraznil dvěma zásahy T. Sedláček.

Góly: 42. Cajz, 44. T. Houška (PK) – 2. a 47. Pospíchal, 13. Smejkal, 45. Svoboda, 63. a 71. T. Sedláček. Rozhodčí: Novák. ŽK: 4:3. Poločas: 2:3. Žirovnice: Švec – Kuš, J. Svoboda, Staněk (58. J. Houška), T. Houška, Hadrava, Cajz, Rozporka, Dařílek, Severa (64. M. Kořínek), T. Hřebecký (54. Péč).

KAMENICE N. L. – TŘEŠŤ 4:1

V herně vyrovnaném úvodním poločase měli první šanci hosté, ale L. Hadač Kamenici při střele Roda podržel. Udeřilo tedy na druhé straně, ve 21. minutě si do vápna naběhl Melzoch a umístěnou hlavičkou otevřel skóre. Ve 36. minutě už se radovali i hosté, pohlednou akci zakončil Lacina. Radost jim ale vydržela jen dvě minuty, pak razantní střelou z voleje vrátil domácím vedení Melzoch. Po přestávce se dlouho na góly čekalo, závěr přinesl navýšení náskoku Kamenice. V 81. minutě střelou z vápna zvýšil na 3:1 J. Hadrava a skóre uzavřel střídající Dejmek.

Góly: 21. a 38. Melzoch, 81. J. Hadrava, 85. Dejmek – 36. Lacina. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 2:0. Diváci: 132. Poločas: 2:1. Kamenice nad Lipou: L. Hadač – Míka, R. Pelc, Šuranský, T. Hadrava, Melzoch, Zdeněk, J. Hadrava (82. Tetiva), Petr Zahradník, Jiří Houser (61. Vávra), D. Hadač (78. Dejmek).

PACOV – SVĚTLÁ N. S. 0:1

Deset patnáct minut se hrálo za převahy Pacova, ale ten se do žádné střelecké příležitosti nedostal. Pak se karta otočila, víc u míče byli hosté ze Světlé. Ty mohl po půlhodině dostat do vedení Křikava, ale kanonýrské schopnosti nepotvrdil, zblízka ukvapeně namířil vedle. Po přestávce se dál hrálo s minimem šancí, v 55. minutě se hosté dočkali. Rezek unikl po křídle a křížnou střelou, která se odrazila od tyče, nedal Basíkovi šanci. Vzápětí mohl srovnat L. Rybčák, když postupoval sám na Adamce, jenže ten svůj tým podržel a pacovského útočníka vychytal. Zápas se dohrál za platonické převahy domácích, hosté ze Světlé v nervozním závěru cenné vítězství udrželi.

Gól: 55. Rezek. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Pacov: Basík – Kuran (73. Podolský), Kostroun, Maršík, Bezemek, Tomovič, Buchar (64. Vítámvás), J. Pražák, Bártů, L. Rybčák, Váňa (64. Kabíček).

15.8.2017 VSTUP DO DISKUSE

Hokejisté Pelhřimova prohráli i třetí zápas na svém ledě. O vítězství Moravských Budějovic nemohlo být pochyb. Lední medvědi se k výraznější výsledkové korekci dostali až ve třetí třetině.

Vyhrál favorit. Pelhřimov se trápí dál

Azylové domy bezdomovcům pomohou. Když budou chtít

Zloděj způsobil škodu za osmdesát tisíc korun

Pelhřimov – Až pětiletý trest odnětí svobody hrozí pachateli, který kradl v jedné z prodejen v Řemenovské ulici v Pelhřimově. Škoda, kterou po sobě zloděj zanechal, dosahuje celkové částky kolem osmdesáti tisíc korun.

Zájemci si mohou vybírat nově vybudované parcely

Pacov – Obyvatelé Pacova, ale i ostatní zájemci mají další možnost nového bydlení. Město Pacov totiž zkolaudovalo dalších sedm parcel v lokalitě mezi Sídlištěm Míru a bývalou firmou Uniko.

Humpolec – Skutečnost, že vánoční čas přichází, se rozhodla ve středu 22. listopadu opět připomenout humpolecká městská knihovna.

Čtyři dohody pomáhaly měnit domácí hospicovou péči

Pelhřimov – Benefičním divadelním představením Čtyři dohody přijel do Pelhřimova zakončit letošní dny domácí hospicové péče pořádané Oblastní charitou Pelhřimov známý herec Jaroslav Dušek.