Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Až na malé dětské nemoci fotbalová evoluce neublížila

Pelhřimovsko – Tak zásadní změny fotbal v Čechách už roky nepamatuje. Zavedení elektronického systému se dotklo klubů i na nejnižší úrovni. Akce má za sebou takřka měsíc „dětského" období. Je tedy čas na její hodnocení.

4.9.2015
SDÍLEJ:

Fotbalisté novým elektronickým systémem vstoupili do 21. století. Příznivou zprávou je fakt, že kluby, které se věnují výchově mladých hráčů, obdrží dotaci.Foto: Ilustrační foto: Deník/archiv

„Musím říci, že jsem spokojený. Nevyskytly se závažnější chyby, mě jako sekretáři okresního fotbalového svazu přechod na nový systém přinesl zjednodušení a zeefektivnění práce," uvedl Milan Reich.

Ten samozřejmě vidí i nedostatky. Asi nejzávažnější se vyskytly při třetím hracím víkendu, kdy došlo k návratu do minulosti a na dvou místech se vyplňovaly zápisy o utkání ručně. „Jednalo se o utkání ve Vyskytné a Hořepníku. Na vině ale nebyly kluby nebo rozhodčí, ale systém jako takový. Byla to technická chyba, kterou na centrále později odstranili a došlo k posílení systému, aby se podobná situace neopakovala," vysvětlil sekretář.

Každý klub dostane deset tisíc

Druhý zádrhel způsobuje nastavení systému pro zadávání sestav soupeřů. To vyžaduje data hodinu před utkáním, což je v amatérských podmínkách takřka nemožné. „Když se program budoval, byl požadavek, aby se sestavy mohly měnit půl hodiny před zápasem. Bohužel vyhověno nám nebylo, takže rozhodčí musí pracně vstupovat do systému a sestavy těsně před utkáním manuálně pozměňovat," upozornil na potíže Reich.

Problémy se čekaly jinde. Investice do počítačového vybavení a vybudování internetového připojení měla být velkým soustem pro malé kluby. V tomto směru ale fotbalová asociace dodržela slib a do regionů poslala pomoc. „V tuto chvíli mohu říci, že každý klub, který má mládež, do konce září obdrží dotaci deset tisíc korun na podporu tohoto systému," sdělil potěšitelnou zprávu sekretář svazu.

Internetové připojení vzhledem k rostoucí konkurenci na trhu nepředstavuje pro kluby až tak velké vydání, zvláště když se i v tomto směru objevila pomoc. „Situaci v klubech sondoval jeden poskytovatel internetového připojení. Ten nabízel služby bez poplatku, jen za reklamu umístěnou na hřišti. Pokud jsou mé informace správné, dva kluby tuhle nabídku využily," uvedl Milan Reich.

Autor: Kamil Vaněk

4.9.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Od sokolovny zmizel červený golf

Čerti v pelhřimovském domově seniorů

Pelhřimovský domov pro seniory dává šanci na přijetí výhradně místním

Rodiče v Pelhřimově vysází stromy za své potomky

Pelhřimov – V okolí Pelhřimova se ve čtvrtek odpoledne objeví 63 nových stromků. Vysadí je rodiče nových občánků v lokalitě za vodojemem v Pelhřimově směrem od Vlásenické ulice ke Starému Pelhřimovu.

Libkovankafest láká na dechovku do Častrova už potřetí

Častrov, Libkova Voda – Milovníci dechovky už potřetí zamíří do Častrova. V sobotu 21. října se v tamním kulturním domě uskuteční třetí ročník Libkovankafestu, jemuž dala jméno dechová muzika Libkovanka, která působí v nedaleké Libkově Vodě.

Martin Lank: Největší klad programu Realistů je jeho reálná splnitelnost

Jihlava - Jedním z největších překvapení voleb před čtyřmi lety na Vysočině byl poslanecký mandát pro Martina Lanka. Ten kandidoval za hnutí Úsvit a získal více hlasů než poslankyně za ODS. Do voleb jde Martin Lank i letos, a to na kandidátce Realistů

Předseda strany nemůže zůstat za bukem, říká Jan Veleba

Vysočina - Jediný předseda celostátní strany z Vysočiny Jan Veleba jde i do těchto voleb. Je lídrem Strany práv občanů (SPO) pro Vysočinu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení