Vítěz humpoleckého finále postoupí do evropské kvalifikace, která se odehraje v Severním Irsku. „Soupeřem našeho výběru budou výběry Walesu, Švédska a pořádajícího Severního Irska,“ uvedl k říjnové evropské kvalifikaci Aleš Strouha z Fotbalové asociace České republiky.

Do letošního českého národního finále se probojovaly výběry Středočeského a Zlínského kraje. Výběr KFS Středočeského kraje přešel v semifinále přes Karlovarský KFS, který porazil 3:1. Dvojnásobný počet gólů přineslo druhé semifinále, v němž Jihomoravský KFS hostil Zlínský KFS. Hosté vyhráli na jihu Moravy 5:3 a stali se druhým finalistou. Letos se soutěže zúčastnilo celkem třináct výběrů krajských fotbalových svazů.

Pohár regionů UEFA (UEFA Regions Cup) je amatérská mezinárodní fotbalová soutěž. Turnaje se účastní hráči nižších soutěží, kteří nemají profesionální smlouvu a jsou ve věku 19 až 40 let. Každou zemi reprezentuje výběr jednoho regionu (KFS), který vyhraje domácí kvalifikaci.

Posledním vítězem české kvalifikace UEFA Regions Cupu byl výběr KFS Hradec Králové, který následně v Evropě postoupil mezi nejlepších osm a v červnu 2019 si zahrál fotbalové amatérské Euro. Ve skupině tehdy výběr České republiky prohrál 0:3 se Španělskem, vyhrál 1:0 nad Ruskem a remizoval 2:2 s Polskem. „Výběr Královéhradeckého kraje obsadil nakonec páté až šesté místo,“ doplnil k poslednímu dokončenému ročníku UEFA Regions Cupu Aleš Strouha.

Poslední českou kvalifikaci ovládl výběr KFS Hradec Králové až v penaltovém rozstřelu (5:4). V základní hrací době skončilo finále v výběrem Jihomoravského kraje 0:0. Rovněž letos by v případě nerozhodného výsledku došlo hned na penalty.

Také aktuální soutěžní cyklus UEFA Regions Cupu je naplánovaný do dvou let. Osm vítězů podzimních evropských kvalifikačních skupin znovu postoupí na amatérské fotbalové Euro, které se bude hrát ve druhé polovině června 2023.