Zatímco v minulých sezonách nebylo moc kandidátů na postup, nyní je zájemců o posun o patro výše přece jen více. Vyrovnané šance mají Plačkov s Počátkami, vzhledem ke skvělému jaru může kartami hodně zamíchat také Obrataň.

V Plačkově už druhý rok staví silný tým zkušený trenér Jiří Hájek. Jeho vazby na humpolecký fotbal jsou zřejmé, svůj kádr okysličil hned o několik hráčů z tohoto fotbalového centra. V minulém ročníku to ještě nevyšlo, byla z toho druhá příčka za suverénním Budíkovem. Letos je ale postup jednoznačným cílem.
„Z Budíkova přišel Trecha, takže jsme získali posilu do útoku. Chceme bojovat o prvním příčku, protože další rok to bude o hodně těžší. Dá se totiž čekat, že sestupem několika týmů z I. B třídy se kvalita okresního přeboru zvedne," předpovídá Hájek.

Guzik skončil

Krach plačkovských nadějí na jaře předešlé sezony zčásti způsobilo zranění střelce L. Ehrlicha. Ten se sice postupně do hry týmu zapojil, ale momentálně je na marodce znovu. Navíc kouč musí látat další díru. S aktivní činností se rozloučil špílmachr Guzik. To jsou věci, které z Plačkova činí jen jednoho z favoritů a nikoliv favorita absolutního.

Stejné šance na postup lze přisoudit také Počátkám. Ty už očividně po sestupu z I. B třídy všechny potíže vyřešily a také tento klub sází na kvalitního a zkušeného trenéra. Druhý rok na lavičce týmu začne Vladimír Kocourek.

„Naším cílem je hrát o postup, i když začátek sezony bude hodně těžký," naráží na náročný los prvních kol předseda klubu Petr Král. Hned v premiéře sezony totiž dojde na měření sil s Plačkovem a druhé kolo Počátky zavede do Pacova.

O krok za největšími favority stojí Obrataň, ale nikde není psáno, že tomu tak musí být po sezoně. Tým, který v minulé sezoně zkvalitnili navrátilci z Pelhřimova Hovorka a L. Vlach, je silný hlavně v ofenzívě a skvělá jarní část uplynulého ročníku to jen potvrdila. V Obratani však momentálně myšlenky na fotbal moc nejsou. Minulý týden kabinu a spoluhráče opustil po tragické dopravní nehodě Martin Holub. A s ním odešlo osmnáct gólů.

Na opačném pólu tabulky není nikdo vyloženě odepsaný. Velké starosti budou mít s největší pravděpodobností v Ústrašíně a Čejově, také Žirov bez domácího prostředí si musí dát pozor, aby se nenamočil do sestupových vod. Co nejdál od nich chce hrát i nováček z Hořepníka. „Nečekám lehkou sezonu, chybějí nám hlavně zkušenosti. Cílem mým i vedení je záchrana," prohlásil brankář a trenér v jedné osobě Jiří Lapáček.